7 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej  nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Plastyczny „Matematyka w sztuce ludowej” dla uczniów gimnazjum i szkół podstawowych powiatu suwalskiego pod patronatem Starosty Powiatu Suwalskiego, który również ufundował nagrody.

Cel przyświecający organizatorom to popularyzowanie matematyki poprzez pokazanie, że istnieje ona również w sztuce ludowej, wzbudzenie zainteresowania naszym regionem oraz jego tradycjami. Ponadto interpretacja plastyczna matematycznej sztuki ludowej i zachęcenie uczniów do samodzielnego poszukiwania informacji o rękodziele ludowym i jej związków  z matematyką oraz integracja środowiska uczniowskiego na teranie szkoły i powiatu. Zadaniem uczestnika było przedstawienie dowolną techniką  plastyczną zwyczaju czy obrzędu wielkanocnego. Należało wybrać trzy i przedstawić na jednej pracy jako całość.

7 czerwca br. jury obejrzało i oceniło prace plastyczne, które zostały wykonane przez uczniów z  Rutki – Tartaki i Suwałk.
Przyznano następujące miejsca:
uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej:
I miejsce ex aequo:
• Wiktoria Witkowska, klasa VI, SP 11 w Suwałkach,
• Amelia Bobrowska, klasa V, SP nr 11 w Suwałkach,
II miejsce ex aequo:
• Maria Szymborska, klasa V SP nr 7 w Suwałkach,
• Oliwia Bobowicz, klasa V, SP nr 11 w Suwałkach,
III miejsce ex aequo:
• Maksymilian Micielica, klasa IV, SP nr 11 w Suwałkach,
• Dominika Dojnikowska, klasa V SP nr 7 w Suwałkach,
wyróżnienia:
• Kinga Radzewicz, klasa V, SP nr 11 w Suwałkach,
• Julia Kozłowska, klasa V, SP nr 11 w Suwałkach.
uczniowie klasy VII - VIII i III gimnazjum:
I miejsce: Hanna Stanisławajtis, klasa VII, SP nr 11 w Suwałkach,
II miejsce: Oliwia Wasilewska, klasa III  SP nr 11 w Suwałkach,

III miejsce: Kamil Sawicki, klasa III SP nr 11 w Suwałkach.

W podsumowaniu Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Matematyka  w sztuce ludowej”  i wręczeniu uczestniczyli: p. Artur Łuniewski - Wicestarosta Suwalski, p. Piotr Zieliński - Dyrektor  Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach oraz p. Paulina Brezgieł  przedstawicielka  Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Suwałkach.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a pozostałych uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.