Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 5659200,
fax: +48 87 5664718

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8.00 -14.30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14.30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu

7 lipca 2019 r. w siedzibie sali widowiskowej w Filipowie spotkały się zespoły folklorystyczne na „V Filipowskim Jarmarku Rękodzieła - Biesiada na ludowo”.

Impreza współorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach, Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Filipowie.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta odprawiona przez księdza kanonika Stanisława Kukowskiego proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Tegoroczny Jarmark uroczyście otworzył Wicestarosta Suwalski Artur Łuniewski   i Wójt Gminy Filipów Tomasz Rogowski. Podczas imprezy można było usłyszeć przygotowane dawne, współczesne, wesołe biesiadne pieśni w wykonaniu następujących zespołów: Szeszupiaki z Rutki – Tartak, Uwrocie z Suwałk, Jaćwież z Jeleniewa, Rospuda i Kapela Onegdaj z Filipowa, Znaroku i Przeroślaki z Przerośli, Wielczanie z Wieliczek, Raczkowiacy z Raczek, Oleckie Echo z Olecka, Rominczanie z Dubeninek oraz Nadniemeńskie melodie  Białorusi, którzy swoim występem bardzo ubarwili naszą Biesiadę na ludowo. Wszystkim zespołom biorącym udział w imprezie zostały przekazane serdeczne podziękowania.

Ponadto imprezie towarzyszyły stoiska z pieczywem, domowym jadłem, zabawkami oraz pięknymi wyrobami z wikliny, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

Organizatorzy składają wyrazy wdzięczności twórcom i rzemieślnikom ludowym za udział w uroczystości, mieszkańcom gminy Filipów za poczynione prace na rzecz realizacji tego przedsięwzięcia.

Impreza została dofinansowana przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach.

Pozostałe Aktualności

< Strona z 31 >