"
Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 5659200,
fax: +48 87 5664718

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8.00 -14.30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14.30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu


"

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY OGRANICZENIA PRZYJMOWANIA INTERESANTÓW W STAROSTWIE POWIATOWYM W SUWAŁKACH  

 

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju interesanci tut. urzędu będą obsługiwani wyłącznie pojedynczo w pilnych sprawach w wyznaczonej strefie obsługi interesanta.

 

Zwracamy się do Państwa z prośbą o ograniczenie wizyt w Starostwie Powiatowym w Suwałkach do niezbędnego minimum.

Zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem poczty elektronicznej, platformy ePUAP oraz do kontaktu telefonicznego (wykaz bezpośrednich numerów telefonów podany jest na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Suwałkach tutaj.)

 

 

Pozostałe Aktualności

 • Szanowni Państwo, Starostwo Powiatowe w Suwałkach informuje, że będzie obsługiwało mieszkańców powiatu tylko i wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z odpowiednim wydziałem.

  Szanowni Państwo, Starostwo Powiatowe w Suwałkach informuje, że będzie obsługiwało mieszkańców powiatu tylko i wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z odpowiednim wydziałem.

  Wykaz telefonów: http://www.powiatsuwalski.home.pl/pir/spis-telefonow.htm

  Bez wcześniejszego telefonicznego umówienia się, interesanci nie będą mieli możliwości wejścia do budynku Starostwa. Zalecamy ograniczenie kontaktów do niezbędnego minimum.

 • Wsparcie finansowe Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach przez Powiat Suwalski

  Wsparcie finansowe Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach przez Powiat Suwalski

  Dodano dnia: 2020-04-03

  W uzgodnieniu z dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach Powiat Suwalski sfinansuje zakup myjni dezynfektor oraz wózka do przewożenia pacjentów w kwocie 37.000 zł w ramach realizowanego przez Szpital zadania pn. Zakup sprzętu i aparatury medycznej niezbędnej do zwalczania, zapobiegania rozprzestrzeniania się, profilaktyki oraz zwalczania skutków choroby zakaźnej COVID-19.

 • Informacja o zmianach terminu wnoszenia opłat

  Informacja o zmianach terminu wnoszenia opłat

  Dodano dnia: 2020-04-03
  Informacja o zmianach terminu wnoszenia za 2020 rok opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości oraz należnych opłat z tytułu przekształcenia gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe  w prawo własności tych gruntów.
 • Stypendia Starosty Suwalskiego za osiągnięcia w I semetrze roku szkolnego 2019/2020

  Stypendia Starosty Suwalskiego za osiągnięcia w I semetrze roku szkolnego 2019/2020

  Dodano dnia: 2020-04-03
  Z powodu panującej sytuacji epidemiologicznej, Starosta Suwalski Witold Kowalewski zdecydował o odstąpieniu od uroczystego wręczenia stypendystom Stypendiów Starosty Suwalskiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Suwałkach, jak to miało miejsce dotychczas i przesłaniu listownie dyplomów uczniom Technikum Zespołu Szkół w Dowspudzie, którzy osiągnęli wyróżniające wyniki w nauce oraz wykazali się zaangażowaniem w życie szkoły i społeczności lokalnej w I semestrze roku szkolnego 2019/2020.
 • Zakaz sprowadzania zwłok i szczątków ludzkich z zagranicy

  Dodano dnia: 2020-04-02
  Na podstawie § 8 ust. 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanów epidemii z dniem 1 kwietnia 2020 r. wprowadzono zakaz sprowadzania z zagranicy i wywozu poza granicę Rzeczypospolitej Polskiej oraz przewozu przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zwłok i szczątków ludzkich.
 • Pola po dwóch stronach granicy - ułatwienia dla rolników

  Pola po dwóch stronach granicy - ułatwienia dla rolników

  Dodano dnia: 2020-04-02
  Na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego wprowadzone zostały ułatwienia w przekraczaniu granicy przez rolników, którzy prowadzą działalność rolniczą na polach usytuowanych po dwóch stronach granicy w południowej i wschodniej części Polski.
 • Niskooprocentowana pożyczka dla mikroprzedsiębiorców - nabór wniosków w PUP w Suwałkach

  Niskooprocentowana pożyczka dla mikroprzedsiębiorców - nabór wniosków w PUP w Suwałkach

  Dodano dnia: 2020-04-01
  Powiatowy Urząd Pracy w Suwałkach ogłasza nabór wniosków o udzielenie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorców - dotyczy działalności gospodarczej prowadzonej na terenie miasta Suwałki lub powiatu suwalskiego.


 • Aplikacja Kwarantanna domowa

  Aplikacja Kwarantanna domowa

  Dodano dnia: 2020-03-25
  Kwarantanna domowa – to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.
 • Zostańmy w domu!

  Zostańmy w domu!

  Dodano dnia: 2020-03-25
  Starosta Suwalski Witold Kowalewski, odpowiadając na inicjatywę Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego, wspólnie z innymi samorządowcami z naszego województwa, zwraca się do mieszkańców powiatu suwalskiego z apelem o pozostanie w domach w okresie rosnącego zagrożenia wirusowego.
 • Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20.03.2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii

  Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20.03.2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii

  Dodano dnia: 2020-03-21
  W okresie od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza się stan epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.
 • Remont chodnika przy siedzibie Starostwa Powiatowego w Suwałkach

  Remont chodnika przy siedzibie Starostwa Powiatowego w Suwałkach

  Dodano dnia: 2020-03-18
  Przy budynku Starostwa Powiatowego w Suwałkach trwają prace związane z wykonaniem remontu chodnika i przebudową dwóch zatok parkingowych.
 • Zmiana w funkcjonowaniu Centrum Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego Powiatu Suwalskiego

  Zmiana w funkcjonowaniu Centrum Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego Powiatu Suwalskiego

  Dodano dnia: 2020-03-18
  W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju informujemy o zmianach w funkcjonowaniu Centrum Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego Powiatu Suwalskiego (bon na szkolenie).
 • Komunikat dotyczący pracy Starostwa Powiatowego w Suwałkach

  Komunikat dotyczący pracy Starostwa Powiatowego w Suwałkach

  Dodano dnia: 2020-03-18
  W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju interesanci tut. urzędu będą obsługiwani wyłącznie w formie elektronicznej, telefonicznej, lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej.
 • Komunikat dotyczący ograniczenia osobistych wizyt w Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

  Komunikat dotyczący ograniczenia osobistych wizyt w Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

  Dodano dnia: 2020-03-16
  W związku z zaleceniami Ministerstwa Sprawiedliwości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa wykonawcom i osobom korzystającym z usług określonych w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 294 ze zm.), oraz na podstawie  Ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, następuje tymczasowe zawieszenie udzielania porad osobiście.
 • Akcja edukacyjna „Dzieci uczą rodziców w domu”

  Akcja edukacyjna „Dzieci uczą rodziców w domu”

  Dodano dnia: 2020-03-16
  W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieci uczą rodziców w domu”, objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, na stronie ww.crl.org.pl ukazywać się będą materiały dydaktyczne do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.
 • Ulotka informacyjna Ministerstwa Zdrowia

  Ulotka informacyjna Ministerstwa Zdrowia

  Dodano dnia: 2020-03-15
  Od 15 marca po powrocie do Polski będziesz  zobowiązany(-a) poddać się obowiązkowej  14-dniowej kwarantannie - Co to oznacza?
 • Komunikat Starosty Suwalskiego

  Komunikat Starosty Suwalskiego

  Dodano dnia: 2020-03-15
  Szanowni Państwo,
  z uwagi na trwający, wzmożony okres zachorowań na grypę oraz pojawienia się na terytorium RP koronawirusa (COVID 19) zwracamy się do Państwa z prośbą o ograniczenie wizyt w Starostwie Powiatowym w Suwałkach do niezbędnego minimum.
 • Zarządzenie Wojewody Podlaskiego z dnia 12 marca 2020 r. w sprawie zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych

  Zarządzenie Wojewody Podlaskiego z dnia 12 marca 2020 r. w sprawie zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych

  Dodano dnia: 2020-03-13
  Zarządzenie Nr 33/2020 Wojewody Podlaskiego z dnia 12 marca 2020 r. w sprawie zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa podlaskiego.
 • Informacja o zmianie rozkładów jazdy PKS NOVA

  Informacja o zmianie rozkładów jazdy PKS NOVA

  Dodano dnia: 2020-03-13
  Podlaska Komunikacja Samochodowa NOVA S.A w Białymstoku mając na uwadze czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem i zwalczaniem COVID-19 ogłasza zmiany w obecnym rozkładzie jazdy autobusów. Od  dnia 16 - 25.03.2020 r. zostanie wprowadzony rozkład wakacyjny.
 • Wykaz całodobowych numerów telefonów do stacji sanitarno-epidemiologicznych woj. podlaskiego

  Wykaz całodobowych numerów telefonów do stacji sanitarno-epidemiologicznych woj. podlaskiego

  Dodano dnia: 2020-03-12
  Wykaz numerów telefonów pod które mogą zgłaszać się obywatele z podejrzeniem koronawirusa, dostępne po godzinach pracy stacji.
 • Rozporządzenie porządkowe nr 1/2020 Wojewody Podlaskiego - (uchylone)

  Dodano dnia: 2020-03-12
  Rozporządzenie porządkowe nr 1/2020 Wojewody Podlaskiego z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa podlaskiego. - uchylone.
  Rozporządzenie porządkowe nr 2/2020 Wojewody Podlaskiego z dnia 12 marca 2020 r. uchylające rozporządzenie porządkowe w sprawie zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa podlaskiego.
 • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych na obszarze całego kraju

  Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych na obszarze całego kraju

  Dodano dnia: 2020-03-11
  Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
 • Projekt pn. Transgraniczne dziedzictwo rodu Paców jako baza wspólnego rozwoju turystycznego

  Projekt pn. Transgraniczne dziedzictwo rodu Paców jako baza wspólnego rozwoju turystycznego

  Dodano dnia: 2020-03-10
  Decyzją komitetu oceniającego wnioski w programie Interreg VA Litwa-Polska 2014-2020, Powiat Suwalski (Lider) w partnerstwie z dwoma litewskimi samorządami (Preny i Wyłkowyszki), uzyskał pozytywną opinię w zakresie dofinansowania projektu pn. "Transgraniczne dziedzictwo rodu Paców jako baza wspólnego rozwoju turystycznego".
 • XXI Kaziuk Suwalski

  XXI Kaziuk Suwalski

  Dodano dnia: 2020-03-09
  Już po raz dwudziesty pierwszy suwalskie ulice Patli i Witosa w pobliżu kościoła św. Kazimierza Królewicza zapełniły się kolorowymi kramami, na których prezentowane były tradycyjne wyroby rzemieślnicze z Suwalszczyzny i Litwy: wielkanocne palmy, koszyki na święconkę, wyroby garncarskie, ręcznie rzeźbione przybory kuchenne czy obowiązkowe pisanki.
 • Koronawirus - kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz najbliższegpo oddziału zakaźnego

  Koronawirus - kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz najbliższegpo oddziału zakaźnego

  Dodano dnia: 2020-03-09
  Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w miejscu gdzie występuje koronawirus i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to bezzwłocznie powiadom telefonicznie Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Suwałkach tel. 517-395-974 lub w przypadku nasilonych objawów zadzwoń pod numer alarmowy 112 lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego - najbliższy oddział tel. 87 562-92-15 (Szpital Wojewódzki im. dr. L. Rydygiera w Suwałkach, ul. Szpitalna 60).
 • Rozpoczęła pracę Powiatowa Komisja Lekarska

  Rozpoczęła pracę Powiatowa Komisja Lekarska

  Dodano dnia: 2020-03-05
  3 marca 2020 r. rozpoczęła pracę Powiatowa Komisja Lekarska nr 15 w Suwałkach. Jej uroczystego otwarcia dokonał Wojskowy Komendant Uzupełnień w Suwałkach ppłk Jarosław Kowalewski oraz Starosta Suwalski Pan Witold Kowalewski.
 • Odbył się IX Powiatowy Konkurs Recytatorski

  Odbył się IX Powiatowy Konkurs Recytatorski

  Dodano dnia: 2020-03-05
  4 marca 2020 r. w Szkole Podstawowej w Bakałarzewie odbył się IX Powiatowy Konkurs Recytatorski p.n. Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny im. Wacława Klejmonta, pod honorowym patronatem Starosty Suwalskiego Witolda Kowalewskiego.
 • Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Suwałkach

  Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Suwałkach

  Dodano dnia: 2020-03-04
  W związku z występowaniem na świecie przypadków zakażenia nowym typem koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującym chorobę o nazwie COVID-19 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny (PPIS) w Suwałkach przekazuje materiały informacyjne dot. ww. choroby.

  Ponadto PPIS w Suwałkach zachęca do korzystania ze stron  gov.pl/koronawirus oraz  gis.gov.pl, na których na bieżąco aktualizowane są dane dot. zachorowań, instrukcje postępowania dla osób powracających z miejsc występowania zachorowań.
 • Uroczystość 300-lecia nadania Suwałkom praw miejskich

  Uroczystość 300-lecia nadania Suwałkom praw miejskich

  Dodano dnia: 2020-03-04
  2 marca br. odbyła się uroczystość 300-lecia nadania Suwałkom praw miejskich. W ramach wydarzenia obchodzono też 30 rocznicę powstania samorządu.
< Strona z 36 >