"
Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 5659200,
fax: +48 87 5664718

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8.00 -14.30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14.30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu


"
W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju interesanci tut. urzędu będą obsługiwani wyłącznie w formie elektronicznej, telefonicznej, lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej.

Od dnia 19 marca 2020 r. (czwartek) Starostwo Powiatowe w Suwałkach będzie nieczynne dla interesantów do odwołania. Natomiast nie ma przerwy w pracy. Kontakt z pracownikami jest możliwy wyłącznie w ww. formie od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:30 – 15:30. Działa poczta elektroniczna oraz będzie odbierana poczta tradycyjna.

Wykaz bezpośrednich numerów telefonów podany jest na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Suwałkach (tutaj).

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Suwałkach przy ul. Świerkowej 60 w Suwałkach - w przedsionku budynku znajduje się skrzynka na pocztę, w której można pozostawić wnioski, podania, dokumentację i inną kierowaną do Starostwa korespondencję. Na zostawionych dokumentach należy wpisać swój  nr tel. celem ułatwienia kontaktu w danej sprawie.

Zachęcamy do załatwienia spraw przez ePUAP - Profil Zaufany. Jest to bezpłatna platforma do kontaktu z różnymi urzędami, link do tut. urzędu:

https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/powiatsuwalski

Dzięki ePUAP można wysłać pismo, przesłać dokumenty do urzędu bez konieczności odwiedzania jego siedziby. Można założyć Profil Zaufany, za jego pomocą podpisywać swoją korespondencję — nie ma potrzeby w każdym przypadku używać papieru do komunikacji z urzędem.

Żeby skorzystać z platformy ePUAP, trzeba założyć profil zaufany. Profil Zaufany umożliwia potwierdzenie tożsamości jego posiadacza w usługach publicznych w internecie; pozwala też podpisywać pisma w postaci elektronicznej kierowane do podmiotów publicznych. Podpis potwierdzony profilem zaufanym podobnie jak kwalifikowany podpis elektroniczny skutecznie zastępuje w kontaktach z podmiotami publicznymi podpis własnoręczny.

Obecnie profil zaufany ePUAP można założyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Ponadto informujemy, że za pomocą portalu: Cyfrowy Urząd Wrót Podlasia  oraz platformy OBYWATEL.GOV.PL można bez wychodzenia z domu załatwić wiele spraw urzędowych.

W szczególnych przypadkach, po wcześniejszym umówieniu się, będzie możliwa wizyta w Starostwie Powiatowym w Suwałkach.

Pliki do pobrania

Pozostałe Aktualności

< Strona z 36 >