W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju interesanci tut. urzędu będą obsługiwani wyłącznie w formie elektronicznej, telefonicznej, lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej.

Od dnia 19 marca 2020 r. (czwartek) Starostwo Powiatowe w Suwałkach będzie nieczynne dla interesantów do odwołania. Natomiast nie ma przerwy w pracy. Kontakt z pracownikami jest możliwy wyłącznie w ww. formie od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:30 – 15:30. Działa poczta elektroniczna oraz będzie odbierana poczta tradycyjna.

Wykaz bezpośrednich numerów telefonów podany jest na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Suwałkach (tutaj).

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Suwałkach przy ul. Świerkowej 60 w Suwałkach - w przedsionku budynku znajduje się skrzynka na pocztę, w której można pozostawić wnioski, podania, dokumentację i inną kierowaną do Starostwa korespondencję. Na zostawionych dokumentach należy wpisać swój  nr tel. celem ułatwienia kontaktu w danej sprawie.

Zachęcamy do załatwienia spraw przez ePUAP - Profil Zaufany. Jest to bezpłatna platforma do kontaktu z różnymi urzędami, link do tut. urzędu:

Dzięki ePUAP można wysłać pismo, przesłać dokumenty do urzędu bez konieczności odwiedzania jego siedziby. Można założyć Profil Zaufany, za jego pomocą podpisywać swoją korespondencję — nie ma potrzeby w każdym przypadku używać papieru do komunikacji z urzędem.

Żeby skorzystać z platformy ePUAP, trzeba założyć profil zaufany. Profil Zaufany umożliwia potwierdzenie tożsamości jego posiadacza w usługach publicznych w internecie; pozwala też podpisywać pisma w postaci elektronicznej kierowane do podmiotów publicznych. Podpis potwierdzony profilem zaufanym podobnie jak kwalifikowany podpis elektroniczny skutecznie zastępuje w kontaktach z podmiotami publicznymi podpis własnoręczny.

Obecnie profil zaufany ePUAP można założyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Ponadto informujemy, że za pomocą portalu: Cyfrowy Urząd Wrót Podlasia  oraz platformy OBYWATEL.GOV.PL można bez wychodzenia z domu załatwić wiele spraw urzędowych.

W szczególnych przypadkach, po wcześniejszym umówieniu się, będzie możliwa wizyta w Starostwie Powiatowym w Suwałkach.