W związku ze śmiercią Prezydenta Gdańska, Pana Pawła Adamowicza, Rada i Zarząd Powiatu Suwalskiego wyraża żal, a jednocześnie oburzenie z powodu tak tragicznego w skutkach aktu przemocy wobec innego człowieka.

Jako samorządowcy wiemy, że nasze miejsce jest pośród mieszkańców naszych małych ojczyzn – miast, gmin, powiatów czy województw. Być blisko ludzi, rozumieć ludzi i współpracować z ludźmi, współtworząc wielką wspólnotę samorządową – to misja i cel, który przyświeca każdemu z nas podczas codziennych obowiązków.

Prezydent Adamowicz był przykładem człowieka - samorządowca, który z sukcesami realizował tą misję od lat. Nawet w ostatnich chwilach swojego życia, swój czas poświęcił na pełnienie służby i realizacji celów, w które wierzył.

W imieniu całej wspólnoty samorządowej Powiatu Suwalskiego, jako ludzie nieobojętni na krzywdę ludzką, składamy szczere kondolencje oraz wyrazy współczucia całej rodzinie Pana Pawła Adamowicza, jego bliskim, przyjaciołom oraz mieszkańcom miasta Gdańsk.

Rada i Zarząd Powiatu w Suwałkach