""""""
Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 565 92 00,
fax: +48 87 566 47 18

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30

Punkt Obsługi Kasowej przy ul. Świerkowej 60, 16-400 Suwałki
czynny w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Suwałkach
poniedziałek – piątek 7:30-15:30

Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14:30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu


""""""
W dniu 11 maja 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Suwałkach odbyła się kolejna edycja konkursu z wiedzy prawnej Powiatu Suwalskiego, zorganizowanego przez Fundację Pasieka, pod honorowym patronatem Starosty Suwalskiego Witolda Kowalewskiego.
Uczestników – uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu  Suwalskiego – Zespołu Szkół w Dowspudzie, III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Suwałkach – powitali Wicestarosta Artur Łuniewski oraz przedstawiciele Fundacji – Adwokat Bartosz Cieśluk i Radca Prawny Joanna Wrześniewska.
Pan Wicestarosta przed konkursowymi zmaganiami podziękował opiekunom i szkołom za udział w przygotowaniach podopiecznych, a także Fundacji Pasieka za inicjatywę i organizację. Wyraził przekonanie, że pomoże to uczestnikom w utrwaleniu wiedzy prawniczej i zaowocuje w przyszłości karierą w zawodach związanych z prawem. Życzył uczniom powodzenia i wysokich wyników.
Po sprawdzeniu prac konkursowych odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

Laureatami Powiatowego konkursu z wiedzy prawnej Powiatu Suwalskiego zostali:
I. Julia Oszmiańska – III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach,
II. Zuzanna Sowul – III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach,
III. Nikola Wentland – Zespół Szkół w Dowspudzie.
Serdecznie gratulujemy!

Na zakończenie Pan Wicestarosta Artur Łuniewski pogratulował wszystkim oraz życzył uczestnikom powodzenia i wytrwałości w trudnej drodze do zawodu prawnika.
Przedstawiciel organizatora – adwokat Bartosz Cieśluk, wyraził słowa uznania dla uczestników za przygotowania do konkursu z wiedzy prawnej, która znacznie wykracza poza ramy programowe nauczania szkolnego oraz  podkreślił, że uczniowie z Powiatu Suwalskiego już po raz kolejny doskonale poradzili sobie z rozwiązaniem zadań konkursowych.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od Starostwa Powiatowego w Suwałkach pamiątkowe gadżety, a najlepsi – wartościowe nagrody ufundowane przez Fundację „Pasieka”.
Dziękujemy uczniom za trud włożony w przygotowania, Panu Staroście Powiatu Suwalskiego Witoldowi Kowalewskiemu za wsparcie projektu, Panu Wicestaroście Arturowi Łuniewskiemu za wspaniałe przyjęcie, a także przedstawicielom szkół za znakomitą współpracę.

Fundacja Rozwoju i Wsparcia "Pasieka"

Pozostałe Aktualności

< Strona z 57 >