Powiatowy Urząd Pracy w Suwałkach ogłasza nabór wniosków o udzielenie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy przyznawanej na podstawie art. 15zzd ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

1. Wysokość pożyczki nie może przekroczyć 5 tys. zł.
  2. Pożyczka jest jednorazowa.
  3. Stałe oprocentowanie pożyczki wynosi 0,05 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez Narodowy Bank Polski w skali roku.
  4. Okres spłaty pożyczki nie może przekroczyć 12 miesięcy, przy czym rozpoczęcie spłaty pożyczki będzie następowało po 3 miesięcznym okresie karencji.
  5. Pożyczka wraz z odsetkami na wniosek mikroprzedsiębiorcy podlega umorzeniu po spełnieniu określonych warunków.

Wnioski do pobrania oraz dodatkowe informacje zamieszczone przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dostępne są na stronie internetowej urzędu: www.suwalki.praca.gov.pl w zakładce Dokumenty do pobrania.

Wypełniony Wniosek można złożyć:
  • pocztą tradycyjną na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Suwałkach, ul. Tadeusza Kościuszki 71 A, 16-400 Suwałki
  • pocztą elektroniczną: sekretariat@pup.suwalki.pl (wniosek opatrzony  kwalifikowalnym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym)
  • w skrzynce podawczej ustawionej w przedsionku budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Suwałkach, ul. T. Kościuszki 71 A

Powiatowy Urząd Pracy w Suwałkach informuje, iż urzędnicy nie będą sporządzać kopii przedkładanych dokumentów.

Dodatkowe informacje oraz wyjaśnienia można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Suwałkach, Dział Rynku Pracy, pod nr tel. 87-565-26-57.