""""""
Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 565 92 00,
fax: +48 87 566 47 18

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30

Punkt Obsługi Kasowej przy ul. Świerkowej 60, 16-400 Suwałki
czynny w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Suwałkach
poniedziałek – piątek 7:30-15:30

Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14:30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu


""""""
29 czerwca 2024 r. przy nabrzeżu Jeziora Sumowo przy Bulwarze 500-lecia w Bakałarzewie odbyła się wspólna impreza ph. Noc Świętojańska nad Rospudą, współorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach oraz Urząd Gminy i Gminną Bibliotekę Publiczną w Bakałarzewie.

W tegorocznym wieczorze sobótkowym uczestniczyła w imieniu Starosty Suwalskiego Witolda Kowalewskiego przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Suwałkach Barbara Cieśluk inspektor ds. kultury i sportu oraz gospodarz wójt Gminy Bakałarzewa Tomasz Naruszewicz, którzy uroczyście otworzyli imprezę.

Noc Świętojańską uświetniły wesołe pieśni zalotne i sobótkowe zaprezentowane przez śpiewaków i zespoły z powiatów suwalskiego, gołdapskiego, oleckiego oraz giżyckiego tj.: solistka Pani Ewa Kuprewicz z Żywej Wody, Jezioranki i Szuwarki z Wiżajn, Jarka i Prząśniczki z Kowal Oleckich, Zajączkowiaki z Zajączkowa, Bakałarz z Bakałarzewa, Rospuda i Kapela Onegdaj z Filipowa, Przeroślaki i Znaroku z Przerośli, Wigranie ze Starego Folwarku, Uwrocie z Suwałk, Mżawka z Kruklanek, Sonus z Krzywego, Oleckie Echo z Olecka i Wielczanie z Wieliczelk.
Ponadto w programie były występy dziecięco – młodzieżowe grupy taneczno – teatralnej „Prymulki” oraz przepiękny pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy Gore.

Tradycji stało się zadość, został ogłoszony konkurs na najpiękniejszy wianek z kwiatów polnych i ogrodowych, gałązek, liści i ziół, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Powstały śliczne, kolorowe wianki z naturalnych materiałów, dobranych według tradycji Nocy Świętojańskiej.
Impreza została dofinansowana przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach.

Pozostałe Aktualności

< Strona z 62 >