03.08.2019 r. (sobota) odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku remizy i świetlicy w podsuwalskiej Nowej Wsi. Powiat Suwalski reprezentował Starosta Suwalski Witold Kowalewski. Uroczystość poprzedziła msza święta.

Na parterze są dwa garaże oraz pomieszczenia na potrzeby druhów miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Nowoczesny obiekt z ogrzewanym garażem dla wozów gaśniczych, zapewni ich dyspozycyjność przez cały rok. Podniesie to bezpieczeństwo mieszkańców. Nowy obiekt to również wyższy standard zaplecza, z którego korzystać będą druhowie. Na piętrze przewidziano dużą świetlicę. Całość kosztowała blisko milion złotych. Nowa remiza ma być miejscem spotkań nie tylko druhów, ale też całej lokalnej społeczności.

Składamy wyrazy uznania dla tej inicjatywy. Praca na rzecz poprawy bezpieczeństwa naszych mieszkańców oraz działania sprzyjające integracji lokalnych społeczności to pierwszoplanowe zadania każdego samorządu. Ta inwestycja przyczynia się do realizacji obu tych zadań.