"
Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 5659200,
fax: +48 87 5664718

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8.00 -14.30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14.30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu


"

W dniu 26 kwietnia 2019 r. pod patronatem Starosty Suwalskiego i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwód Suwalski w Lesie Szwajcarskim odbyły się uroczystości upamiętniające 79. rocznicę rozstrzelania członków Tymczasowej Rady Ziemi Suwalskiej - pierwszej podziemnej organizacji niepodległościowej na Suwalszczyźnie.

O godz. 9.00 odbyła się Msza Święta w Konkatedrze p.w. Św. Aleksandra w intencji pomordowanych, po której uczestnicy przenieśli się pod pomnik.

W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście spośród których należy wymienić przedstawicieli: organizacji kombatanckich, władz samorządowych, powiatowych służb mundurowych, inspekcji i straży i innych instytucji działających na terenie powiatu.

Szczególnie mile witana była młodzież i kadra pedagogiczna Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach którzy jak co roku o tej porze aktywnie uczestniczą w tej wielopokoleniowej lekcji wychowania patriotycznego.

W uroczystościach uczestniczyły również poczty sztandarowe: 14 Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwałkach, Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach oraz hufca ZHP w Suwałkach.

Asystę honorową przy pomniku wystawili żołnierze suwalskiego 12. Batalionu Lekkiej Piechoty wchodzącego w skład 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Osobne podziękowanie składamy dla Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, która jak co roku w sposób profesjonalny zabezpieczyła organizację przebiegu uroczystości.

Pozostałe Aktualności

< Strona z 35 >