""""

fax: +48 87 566 47 18

poniedziałek - piątek 8:00 -14:30

""""
25 czerwca 2022 r. odbyły się obchody Nocy Świętego Jana na skwerze przy Gminnym Ośrodku Kultury w Raczkach.

W programie był koncert miejscowego Zespołu Raczkowiacy i Kapela Onegdaj z Filipowa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry i zabawy dla dzieci - dmuchańce.

Podczas imprezy odbywały się warsztaty plecenia wianków, można było także uwić wianek z polnych ziół i kwiatów, wziąć udział w konkursie na najpiękniejszy wianek, a na koniec imprezy rzucić go na wody rzeki Rospudy. Ponadto imprezie towarzyszyły stoiska ze słodyczami, zabawkami oraz przez cały wieczór Koło Gospodyń z Małych Raczek i Stowarzyszenie Małoraczkowiacy znad Rospudy serwowało pyszne, regionalne, domowe jadło a Koło Gospodyń Raczkowskich słodkie, domowe wypieki.

Impreza została dofinansowana przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach.