Po raz pierwszy konwent powiatów województwa podlaskiego odbył się na ziemi łomżyńskiej. Starostowie spotkali się w Muzeum Przyrody w Drozdowie z wojewodą podlaskim Bohdanem Paszkowskim oraz Arturem Kosickim, marszałkiem województwa.

W trakcie spotkania omówiono zagadnienia związane z Funduszem Dróg Samorządowych. Jest on dla powiatów wyjściem naprzeciw oczekiwaniom, które od dawna były zgłaszane.  Po raz pierwszy tak duże środki popłynęły do powiatów  województwa podlaskiego.

Jednym z tematów obrad znalazła się także strategia województwa podlaskiego, która jest właśnie aktualizowana. Jest to dokument istotny z punktu widzenia rozwoju naszego województwa ale też dokument, który ma wpływ na przyszłą perspektywę unijną – mówił Artur Kosicki, marszałek województwa.
W  jubileuszowym roku  podziękowano  osobom, które przez  20 lat zapisały się chwalebnie w działalności powiatów. Odznaczono osiem osób odznaką Związku Powiatów Polskich BENE MERITUS POWIATOM.

Wśród wyróżnionych znalazł się Szczepan Ołdakowski, starosta suwalski w latach 2002 - 2018.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia.