Na zaproszenie Wójta Gminy Raczki Pana Andrzeja Szymulewskiego w sobotę 17.08.2019 r. Starosta Suwalski Witold Kowalewski, Wicestarosta Suwalski Artur Łuniewski i przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Irena Gryszkiewicz uczestniczyli w oficjalnym otwarciu drogi w miejscowości Sidory w gminie Raczki. Przebudowa drogi długości 1100m kosztowała1,2 mln złotych.

O remont drogi od wielu lat zabiegali mieszkańcy, radni z tego okręgu oraz sołtysi.

Przebudowa drogi była możliwa dzięki środkom pozyskanym przez Gminę Raczki z Funduszu Dróg Samorządowych.

Starosta Suwalski Witold Kowalewski podziękował obecnemu na otwarciu drogi przedstawicielowi rządu – ministrowi Jarosławowi Zielińskiemu za utworzenie Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki funduszowi gminy i powiaty mają teraz większe możliwości uzyskania funduszy i przebudowy dróg lokalnych.

Wszystkim podróżującym tą trasą życzymy bezpiecznego komfortowego korzystania z drogi.

Wójtowi Raczek gratulujemy skuteczności w pozyskiwaniu środków finansowych z Funduszu Dróg Samorządowych.

Źródło: Radio Białystok