26 lipca 2019 r.  w dworku w Kuczynie (gm. Klukowo) odbył się uroczysty finał konkursu organizowanego przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie podlaska Agroliga 2019 połączony z wręczeniem nagród.

Udział wzięli wszyscy finaliści konkursu oraz przedstawiciele rządu, parlamentu, władz województwa oraz administracji samorządowej.

Komisja konkursowa dokonując wyboru brała pod uwagę sposób organizacji produkcji, zastosowane technologie, posiadane certyfikaty, potencjał produkcyjny, efektywność oraz relacje ze społecznością lokalną.

Mistrzami podlaskiej Agroligi 2019 w kategorii „rolnicy” zostali Agata i Cezary Kosińscy z Chrołowic (gm. Drohiczyn) oraz SaMASZ Sp. z o.o, z Zabłudowa w kategorii firmy i będą reprezentować Podlaskie w krajowym konkursie organizowanym pod patronatem Prezydenta RP.

Wśród laureatów znaleźli się Emilia i Rafał Morusiewiczowie z Małych Raczek, gm. Raczki, reprezentujący Powiat Suwalski.

Wyróżnionym nagrodę ufundował i wręczył Starosta Suwalski Witold Kowalewski.