Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie wraz z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy w Poznaniu po raz osiemnasty organizuje Podlaski Dzień Kukurydzy, który odbędzie się 8 września 2019 roku.

Podczas tegorocznej imprezy, uczestnicy będą mogli zapoznać się z wieloma odmianami kukurydzy z różnych firm nasiennych. Dostępne będą również wykłady na tematy związane z uprawą tej rośliny.

Na wszystkich uczestników Podlaskiego Dnia Kukurydzy czeka wiele atrakcji. Będzie można spróbować dań z użyciem kukurydzy biorąc udział w degustacji potraw z ta rośliną. Najbardziej widowiskowymi będą pokazy pracy maszyn przy cięciu kukurydzy na kiszonkę.

Jak co roku podczas trwania Podlaskiego Dnia Kukurydzy zostaną przedstawione rozstrzygnięcia konkursu przeprowadzonego przez KRUS Białystok „Bezpieczna obsługa zwierząt gospodarskich”.

Zapraszamy wszystkich na 8 września do Szepietowa, naprawdę warto.