17 października 2019 r. Powiat Suwalski ogłosił przetarg nieograniczony na realizację zadania pn. „Termomodernizacja budynku Domu Dziecka w Nowej Pawłówce”. Inwestycja realizowana jest przy  wsparciu ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej V Gospodarka Niskoemisyjna Działanie 5.3. Efektywność energetyczna w sektorze mieszkaniowym i budynkach użyteczności publicznej, Poddziałanie 5.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach publicznych w tym w budownictwo komunalne.

Realizacja inwestycji przewidziana jest na rok 2020. Łączny szacowany koszt inwestycji wynosi 2 156 686,38 zł, z czego 1 831 092,41 zł stanowić będzie dofinansowanie pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Termomodernizacja Domu Dziecka będzie polegała na ociepleniu ścian zewnętrznych, piwnicznych i poddasza, ociepleniu stropodachu oraz wymianie okien i drzwi. W pełni przebudowany zostanie system grzewczy. Obecne ogrzewanie olejowe zostanie zastąpione pompą ciepła. Zmodernizowana będzie też instalacja elektryczna wraz z wymianą oświetlenia. Konwencjonalne źródła światła zostaną zastąpione energooszczędnymi świetlówkami LED. Efekt ekologiczny i ekonomiczny zapewni montaż na dachu instalacji fotowoltaicznej, która zasilać będzie zarówno pompę ciepła jak też oświetlenie wewnętrzne.

Zapraszamy firmy wykonawcze do udziału w ogłoszonym postępowaniu. Link do ogłoszenia: