Wojskowa Komenda Uzupełnień w Suwałkach przekazała informację, iż od 15 czerwca ruszą ochotnicze ćwiczenia wojskowe żołnierzy rezerwy oraz szkolenia w ramach służby przygotowawczej. Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej, Nr 187/DSiPO z dnia 30 maja 2020 r. w sprawie intensyfikacji szkolenia rezerw osobowych, w obu przypadkach jako priorytetowe będą traktowane zgłoszenia osób, które na skutek pandemii COVID-19 straciły zatrudnienie. Ochotnicy mogą zgłaszać się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Suwałkach.

Wszyscy zakwalifikowani do służby wojskowej mogą liczyć na wynagrodzenie. Wszyscy otrzymają pełne wyżywienie i zakwaterowanie na terenie jednostki wojskowej.

W przypadku szeregowego rezerwy uposażenie to kwota około 3500 zł miesięcznie. Posiadacze wyższych stopni otrzymają odpowiednio wyższe wynagrodzenie.

Ochotnicy nie będący żołnierzami rezerwy mogą wnioskować o powołanie do służby przygotowawczej. Tu również pierwszeństwo mają osoby, których sytuacja zawodowa w ostatnim czasie się pogorszyła. Mogą oni liczyć na wynagrodzenie około 1200 zł miesięcznie oraz odprawę po ukończeniu służby przygotowawczej w wysokości 2600 zł.

Wprowadzone dzięki decyzji rozwiązania to realne wsparcie dla osób, których domowe budżety ucierpiały w wyniku epidemii COVID-19, a jednocześnie istotne wzmocnienie Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Kontakt z zespołem rekrutacyjnym WKU w Suwałkach tel. 261 347 357.