Informujemy, iż Wojskowa Komenda Uzupełnień w Suwałkach prowadzi rekrutację do odbycia służby wojskowej w formie: służby przygotowawczej, wojsk obrony terytorialnej oraz kandydackiej (w uczelniach wojskowych).

Ochotnik wstępując do wojska może liczyć na szereg korzyści, takich jak atrakcyjne uposażenie, stabilność zatrudnienia, możliwość rozwoju osobistego. Żeby  zostać żołnierzem zawodowym wymagane jest wcześniejsze odbycie przeszkolenia wojskowego. Można odbyć 3-miesięczną  służbę przygotowawczą, po której zostaje się szeregowym rezerwy i ubiegać się o powołanie do zawodowej służby we wszystkich jednostkach wojskowych na terenie kraju, w tym do 14 pułku przeciwpancernego w Suwałkach. Można podjąć naukę w jednej z prestiżowych uczelni wojskowych i zostać oficerem (służba kandydacka), a także wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej – zostając terytorialsem, godząc pracę zawodową czy naukę ze służbą wojskową.

W załączeniu do pobrania pakiet promocyjno – rekrutacyjny.

Więcej informacji na temat możliwości podjęcia służby wojskowej można uzyskać codziennie w siedzibie WKU w dni robocze w godz. 7.30 – 15.30 (w poniedziałki w godz. 7.30-18.00) lub pod tel. 261 347 357.

Służba przygotowawcza

Terytorialna służba wojskowa