Dobiega końca kolejna inwestycja Powiatu Suwalskiego polegająca na  przebudowie drogi powiatowej nr 1127B Wiżajny - Smolniki – Sidory. Dzięki tegorocznej współpracy Powiatu Suwalskiego i Gminy Wiżajny oraz dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych zostanie niebawem oddany do użytku 2 km odcinek drogi. Kosztem blisko 2 mln złotych został ułożony nowy asfalt – wymienione zostały przepusty od Rogożajn Małych do m. Rogożajny Wielkie.

W klasyfikacji dróg powiatowych jest to droga główna. Jest to trasa o tyle istotna, że prowadzi przez tereny szczególnie atrakcyjnie turystycznie, przez teren Suwalskiego Parku Krajobrazowego.  Stanowi więc wizytówkę dostępności Powiatu Suwalskiego nie tylko dla mieszkańców, ale i odwiedzających.

Informujemy również, że 30 sierpnia br.  Prezes Rady Ministrów Pan Mateusz Morawiecki zatwierdził   listę zadań rekomendowanych przez Wojewodę Podlaskiego do dofinansowania w 2019 r. ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Wśród zatwierdzonych zadań 5 wniosków  jest z Powiatu Suwalskiego, na które podpisane zostały już umowy z wykonawcami robót. Na niektórych z nich trwają już prace budowlane.