""""
Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 565 92 00,
fax: +48 87 566 47 18

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8:00 -14:30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14:30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu


""""

Dobiega końca kolejna inwestycja Powiatu Suwalskiego polegająca na  przebudowie drogi powiatowej nr 1127B Wiżajny - Smolniki – Sidory. Dzięki tegorocznej współpracy Powiatu Suwalskiego i Gminy Wiżajny oraz dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych zostanie niebawem oddany do użytku 2 km odcinek drogi. Kosztem blisko 2 mln złotych został ułożony nowy asfalt – wymienione zostały przepusty od Rogożajn Małych do m. Rogożajny Wielkie.

W klasyfikacji dróg powiatowych jest to droga główna. Jest to trasa o tyle istotna, że prowadzi przez tereny szczególnie atrakcyjnie turystycznie, przez teren Suwalskiego Parku Krajobrazowego.  Stanowi więc wizytówkę dostępności Powiatu Suwalskiego nie tylko dla mieszkańców, ale i odwiedzających.

Informujemy również, że 30 sierpnia br.  Prezes Rady Ministrów Pan Mateusz Morawiecki zatwierdził   listę zadań rekomendowanych przez Wojewodę Podlaskiego do dofinansowania w 2019 r. ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Wśród zatwierdzonych zadań 5 wniosków  jest z Powiatu Suwalskiego, na które podpisane zostały już umowy z wykonawcami robót. Na niektórych z nich trwają już prace budowlane.

Pozostałe Aktualności

< Strona z 39 >