Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 5659200,
fax: +48 87 5664718

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8.00 -14.30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14.30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu

28 marca 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Suwałkach, Marek Dziatkowski Przewodniczący Rady Powiatu w Suwałkach, Witold Kowalewski Starosta Suwalski, Artur Łuniewski Wicestarosta Suwalski oraz Andrzej Chlebus Członek Zarządu Powiatu w Suwałkach, przy współudziale pozostałych Radnych Rady Powiatu w Suwałkach wręczyli 65 decyzji o udzieleniu stypendium uczniom z naszego powiatu, osiągającym wyróżniające wyniki w nauce, tj.:

- Gabrieli Dubickiej - uczennicy Technikum w Zespole Szkół w Dowspudzie;

- Natalii Emilii Derencz – uczennicy Technikum nr 5 przy Zespole Szkół Sióstr Salezjanek w Suwałkach;

- Miłoszowi Jarząbskiemu, Kindze Zielińskiej – uczniom Technikum w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach;

- Wojciechowi Kacprzyk, Piotrowi Kareło, Jakubowi Kowalewskiemu, Katarzynie Jasińskiej, Annie Jasińskiej, Sebastianowi Syperek, Mariuszowi Wróblewskiemu, Damianowi Kamińskiemu, Izabeli Witkowskiej - uczniom Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 6 w Suwałkach;

- Annie Świerzbin, Krzysztofowi Orchowskiemu, Konradowi Rudziewiczowi, Bartoszowi Staśkiewiczowi, Michałowi Chlebusowi, Milenie Ziembal  – uczniom Technikum nr 3 w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach;

- Emilii Racis, Magdzie Tylenda, Kindze Giełażewskiej, Barbarze Kuczyńskiej, Halinie Puza, Lorenie Noemi Notter, Paulinie Grudkowskiej, Weronice Jurewicz, Darii Dzienis, Klaudii Wierzchowskiej, Karolinie Gref, Wojciechowi Złotorzyńskiemu, Kacprowi Hołubowicz, Natalii Kuprewicz - uczniom II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 2 w Suwałkach;

- Beacie Luizie Notter, Angelice Cimochowskiej, Natalii Szczęsnej, Natalii Brzozowskiej, Szymonowi Śliwowskiemu, Katarzynie Siemaszko, Edycie Kownackiej, Paulinie Koniecko, Urszuli Kuszel, Jakubowi Robertowi Winckiewiczowi, Angelice Pawlukanis, Julii Omilianowicz, Łukaszowi Bielawskiemu, Małgorzacie Dudanowicz, Agacie Konopko, Anecie Harasim, Teresie Rytwińskiej, Marlenie Roguckiej, Indze Maziarz - uczniom III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkół nr 1 w Suwałkach;

- Michałowi Podlewskiemu, Adriannie Sobolewskiej, Klaudii Pojawie, Jakubowi Janowi Makarewiczowi, Katarzynie Annie Dębowskiej, Dawidowi Woźniakowi, Weronice Radziszewskiej, Łukaszowi Topolskiemu, Kamili Balun, Jesice Safinowskiej, Kai Bykowskiej, Zofii Zając, Damianowi Kownackiemu - uczniom I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach.

Stypendia zostały przyznane przez Zarząd Powiatu w Suwałkach w/w uczniom po 250 zł miesięcznie na okres 5 miesięcy, tj. od lutego do czerwca 2019 r. na mocy uchwały nr XXXII/192/14 Rady Powiatu w Suwałkach z dnia 27 lutego 2014 r. w sprawie zasad przyznawania stypendiów uczniom szkół ponadgimnazjalnych.

Pozostałe Aktualności

 • Informacja z obrad VIII sesji Rady Powiatu w Suwałkach

  Informacja z obrad VIII sesji Rady Powiatu w Suwałkach

  Dodano dnia: 2019-10-18
  16 października 2019 roku o godz. 14.00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Suwałkach miały miejsce obrady VIII sesji Rady Powiatu
  w Suwałkach VI kadencji.
 • Stypendia Starosty Suwalskiego

  Stypendia Starosty Suwalskiego

  Dodano dnia: 2019-10-17
  16 października br. w Starostwie Powiatowym w Suwałkach odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Starosty Suwalskiego w ramach Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży pobierających naukę na terenie powiatu suwalskiego.
 • Symboliczny czek na gruntową termomodernizację budynku Domu Dziecka w Pawłówce

  Symboliczny czek na gruntową termomodernizację budynku Domu Dziecka w Pawłówce

  Dodano dnia: 2019-10-16
  15 października br. podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku Marszałek Artur Kosicki, Wicemarszałkowie Stanisław Derehajło i Marek Olbryś oraz Członkowie Zarządu Wiesława Burnos i Marek Malinowski wręczyli czeki na realizację projektów termomodernizacyjnych
  w naszym regionie.  
 • Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Dodano dnia: 2019-10-14
  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przekazujemy Pracownikom Oświaty serdeczne życzenia. 
 • „Suwalsko-Sejneńska” Lokalna Grupa Działania zaprasza na spotkanie informacyjno – szkoleniowe

  „Suwalsko-Sejneńska” Lokalna Grupa Działania zaprasza na spotkanie informacyjno – szkoleniowe

  Dodano dnia: 2019-10-14
  W związku z ogłoszeniem naborów Stowarzyszenie „Suwalsko-Sejneńska” Lokalna Grupa Działania zaprasza na spotkanie informacyjno –szkoleniowe w dniu 17 października 2019 roku w siedzibie biura Stowarzyszenia w Suwałkach ul. Kościuszki 71.
 • Jubileusz 975 rocznicy powstania Nowogródka

  Jubileusz 975 rocznicy powstania Nowogródka

  Dodano dnia: 2019-10-14
  Na zaproszenie władz Nowogródka i rejonu nowogródzkiego w obchodach jubileuszowych, w dniu 5 października 2019 r. gościła delegacja Powiatu Suwalskiego w składzie: Artur Łuniewski – wicestarosta suwalski, Cezary Zwoliński-sekretarz powiatu oraz Konrad Charmuszko - naczelnik wydziału programowania, inwestycji i rozwoju.
 • Rządowe środki finansowe na drogi lokalne

  Rządowe środki finansowe na drogi lokalne

  Dodano dnia: 2019-10-10
  Czeki-promesy na łączną kwotę ponad 65 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych na inwestycje na drogach lokalnych otrzymały w czwartek (10 pażdziernika) w Białymstoku samorządy z kilku powiatów województwa podlaskiego.
 • Stan zaawansowania inwestycji drogowych

  Stan zaawansowania inwestycji drogowych

  Dodano dnia: 2019-10-10
  9 października 2019 roku starosta suwalski Witold Kowalewski wraz z wicestarostą Arturem Łuniewskim w obecności dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Suwałkach Marka Dziemiana dokonali oceny dotychczasowych prac budowlanych na drogach i moście, które otrzymały dofinansowanie z budżetu państwa.
 • Otwarcie nowego obiektu Komendy Miejskiej PSP i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suwałkach

  Otwarcie nowego obiektu Komendy Miejskiej PSP i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suwałkach

  Dodano dnia: 2019-10-10
  8 października 2019 roku odbyła się uroczystość oddania do użytku nowo wybudowanego obiektu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suwałkach.
 • Uroczyste otwarcie nowego budynku Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach

  Uroczyste otwarcie nowego budynku Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach

  Dodano dnia: 2019-10-10
  W środę (9 października) zostało oficjalnie otwarte nowe skrzydło Specjalistycznego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ośrodka  Rehabilitacji  w Suwałkach. Inwestycja trwała około roku i pochłonęła blisko 7 mln zł. Ponad połowa to dofinansowanie z Unii Europejskiej.
 • Jesienne zawody Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych

  Jesienne zawody Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych

  Dodano dnia: 2019-10-10
  803 zawodniczek i zawodników z 28 szkół z  terenu powiatu suwalskiego, sejneńskiego, z miasta Suwałki oraz z 2 ośrodków dla osób niepełnosprawnych wystartowało w  Jesiennych Zawodach  Zrzeszenia LZS w  biegach przełajowych, które odbyły się 8 października 2019 r. na trasach położonych przy Zespole Szkół w Dowspudzie oraz na terenie parku Paca.
 • VIII sesja Rady Powiatu w Suwałkach - 16 października 2019 r.

  VIII sesja Rady Powiatu w Suwałkach - 16 października 2019 r.

  Dodano dnia: 2019-10-08
  VIII sesja Rady Powiatu w Suwałkach odbędzie się w dniu 16 października 2019 roku (środa) o godz. 14.00 w Sali Nr 129 (I p.) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Suwałkach przy ul. Świerkowej 60.
 • Terminy posiedzeń komisji Rady Powiatu w Suwałkach - październik 2019

  Terminy posiedzeń komisji Rady Powiatu w Suwałkach - październik 2019

  Dodano dnia: 2019-10-08
  Posiedzenie Komisji Finansowo - Gospodarczej  odbędzie się 15 października 2019 r. (wtorek) o godz. 12.00 natomiast posiedzenie Komisji Polityki Społecznej odbędzie się 15 października 2019 r. (wtorek) o godz. 13.30.
 • Otwarcie Klubu Seniora w Zielonem Kamedulskiem

  Otwarcie Klubu Seniora w Zielonem Kamedulskiem

  Dodano dnia: 2019-10-07
  W siedzibie byłej szkoły podstawowej w Zielonem Kamedulskiem władze gminy Suwałki przygotowały miejsce spotkań dla seniorów. Obiekt wyremontowano, odnowiono i stosownie wyposażono. W środku jest sala spotkań, kuchnia, siłownia, sanitariaty, słowem wszystko co potrzebne do spotkań, różnorakich warsztatów i innych tym podobnych form aktywności.
 • Otwarcie drogi Okliny-Mauda

  Otwarcie drogi Okliny-Mauda

  Dodano dnia: 2019-10-07
  W sobotę 5 października 2019 r. oddano do użytku  2,4 km  drogi asfaltowej: Okliny-Mauda w gminie Wiżajny. Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków pochodzących z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
 • Ćwiczenia „PODLASIE-19"

  Ćwiczenia „PODLASIE-19"

  Dodano dnia: 2019-10-03
  W dniu 3 października 2019 r. pracownicy Starostwa Powiatowego w Suwałkach na czele ze Starostą Suwalskim Witoldem Kowalewskim wzięli udział w epizodzie praktycznym „Ewakuacja III stopnia” w ramach wojewódzkiego ćwiczenia obronnego „PODLASIE-19”.
 • Infolinia dla dzieci młodzieży, rodziców i nauczycieli

  Infolinia dla dzieci młodzieży, rodziców i nauczycieli

  Dodano dnia: 2019-10-03
  Uprzejmie informujemy, iż została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli.
 • Konsekracja kościoła pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Suwałkach

  Konsekracja kościoła pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Suwałkach

  Dodano dnia: 2019-10-03
  29 września 2019 r. w liturgiczne święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała ks. biskup Jerzy Mazur Biskup Ełcki dokonał poświęcenia kościoła pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Suwałkach.
 • Zaproszenie na Międzynarodowy Plener Malarski „Erem 3”

  Zaproszenie na Międzynarodowy Plener Malarski „Erem 3”

  Dodano dnia: 2019-10-03
  Zapraszamy 12 października 2019 r. na Wernisaż Prac Malarskich połączony z Dniem Spotkania Środowisk Twórczych.
 • Jesienne Zawody Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych

  Jesienne Zawody Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych

  Dodano dnia: 2019-10-02
  27 września 2019 r. odbyły się zawody lekkoatletyczne pn. Jesienne Zawody  Zrzeszenia LZS  w lekkiej atletyce Szkół  Ponadgimnazjalnych.
 • Informacja z czwartej kolejki VII Powiatowej Ligi LZS

  Dodano dnia: 2019-10-02
  29 września 2019 r. na boisku ORLIK w Bakałarzewie odbyła się czwarta kolejka VII Powiatowej Ligi LZS w piłce nożnej mężczyzn o puchar Starosty Suwalskiego.
 • Komunikat z zawodów lekkoatletycznych

  Komunikat z zawodów lekkoatletycznych

  Dodano dnia: 2019-10-02
  30 września 2019 r. odbyły się zawody lekkoatletyczne dla uczniów czwartych klas szkół podstawowych i osób niepełnosprawnych pn. Integracyjne Zawody Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce.
 • Powrót pułku do Suwałk

  Powrót pułku do Suwałk

  Dodano dnia: 2019-10-02
  Dzień 30 września 2018 roku był dniem historycznym  dla żołnierzy 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W tym dniu suwalski dywizjon został przeformowany w 14 Pułk Przeciwpancerny.
 • uchwała Związku Powiatów Polskich

  Obrady Konwentu Starostów

  Dodano dnia: 2019-10-01
  Po raz pierwszy konwent powiatów województwa podlaskiego odbył się na ziemi łomżyńskiej. Starostowie spotkali się w Muzeum Przyrody w Drozdowie z wojewodą podlaskim Bohdanem Paszkowskim oraz Arturem Kosickim, marszałkiem województwa.
 • Konsultacje projektu „Programu współpracy Powiatu Suwalskiego z organizacjami pozarządowymi (...) na 2020 r.

  Konsultacje projektu „Programu współpracy Powiatu Suwalskiego z organizacjami pozarządowymi (...) na 2020 r.

  Dodano dnia: 2019-09-30
  Zarząd Powiatu w Suwałkach ogłasza konsultacje projektu „Programu współpracy Powiatu Suwalskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2020 rok”.
 • Odsłonięcie pomnika w Prudziszkach

  Odsłonięcie pomnika w Prudziszkach

  Dodano dnia: 2019-09-30
  W sobotę 28 września przywrócono pamięć o żołnierzach Armii Krajowej rozstrzelanych przez Niemców w Prudziszkach. To tutaj 29 września   1943 roku Niemcy zamordowali  12 polskich patriotów w tym  księdza proboszcza z parafii w Mońkiniach.
 • Informacja z zawodów lekkoatletycznych pn. Jesienne Zawody Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce rocznik 2007 i młodsi

  Informacja z zawodów lekkoatletycznych pn. Jesienne Zawody Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce rocznik 2007 i młodsi

  Dodano dnia: 2019-09-27
  24 września 2019r. na stadionie lekkoatletycznym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbyły się zawody lekkoatletyczne pn. Jesienne Zawody Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce rocznik 2007 i młodsi.
 • Otwarcie stacji uzdatniania wody w Gulbieniszkach

  Otwarcie stacji uzdatniania wody w Gulbieniszkach

  Dodano dnia: 2019-09-26
  W sobotę 21 września na zaproszenie wójta gminy Jeleniewo Kazimierza Urynowicza starosta suwalski Witold Kowalewski uczestniczył w uroczystym przekazaniu do użytkowania nowoczesnej stacji uzdatniania wody w Gulbieniszkach.
 • Odsłonięcie pomnika ofiar Obławy Augustowskiej

  Odsłonięcie pomnika ofiar Obławy Augustowskiej

  Dodano dnia: 2019-09-25
  23 września w Augustowie odsłonięto pomnik ofiar Obławy Augustowskiej. Uroczystości poprzedziły odśpiewanie hymnu państwowego, słowo historyczne, apel pamięci oraz Nabożeństwo Słowa Bożego. Pomnik - około trzymetrowa konstrukcja z brązu umieszczona została na rondzie NSZZ Solidarność.
 • Nowoczesne boisko w Jeleniewie przekazane do użytkowania

  Nowoczesne boisko w Jeleniewie przekazane do użytkowania

  Dodano dnia: 2019-09-25
  W sobotę 21 września w Jeleniewie odbyło się uroczyste przekazanie do użytkowania nowoczesnego boiska. Wartość całej inwestycji to 1,6 mln zł, z czego samo boisko to 1,2 mln zł.
< Strona z 32 >