Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 5659200,
fax: +48 87 5664718

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8.00 -14.30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14.30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu

1 września w Dowspudzie tradycyjnie, już po raz czternasty, w zabytkowym kompleksie pałacowo - parkowym gen. hr. Paca w pierwszą niedzielę września, świętowaliśmy zakończenie żniw w powiecie suwalskim, które zostało objęte Narodowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości. (skan dokumentu pod tekstem artykułu) Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki skierował do rolników list z podziękowaniami który został odczytany przez reprezentującego go w tym dniu posła na Sejm RP, Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego.

Uroczystości Powiatu Suwalskiego i Gminy Raczki "Święto Plonów 2019" rozpoczęła msza święta polowa odprawiona przez księdza prałata Ryszarda Grabowskiego proboszcza parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Raczkach. Następnie odbył się wpisany w tradycję polskiej wsi obrzęd dożynkowy i symboliczne dzielenie się poświęconym chlebem jako podziękowanie za zebrane plony i wdzięczność rolnikom i ich rodzinom za ciężką całoroczną pracę.

Funkcję tegorocznych starostów dożynek pełnili rolnicy z m. Bondziszki w gminie Rutka – Tartak Państwo Zuzanna i Łukasz Conkała. Symboliczne bochenki chleba, wypieczone i podarowane prze GS Samopomoc Chłopską w Raczkach otrzymali także uczestnicy uroczystości dożynkowej.

Tradycyjnie już, co roku, rolnikom z powiatu suwalskiego, Zarząd Powiatu w Suwałkach wręczył pamiątkowy medal Powiatu Suwalskiego  im. gen. hr. Ludwika Michała Paca. Jest to wyraz uznania za osiągnięte w gospodarstwie wyniki produkcyjne oraz za wyróżniającą się w swoim środowisku postawę społeczną.

W tym roku wyróżnieni przez Zarząd Powiatu rolnicy otrzymali również listy gratulacyjne z rąk posła na Sejm RP, Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego.

Tegoroczni wyróżnieni rolnicy:
Państwu Zuzannie i Łukaszowi Conkała , Bondziszki, gm. Rutka – Tartak - Starostowie Dożynek
Prowadzą gospodarstwo od 2014 roku. Gospodarują na powierzchni 50 ha. Specjalizują się w produkcji mleka. Stado bydła liczy 80 sztuk, w tym 40 krów o średniej wydajności 5 500 kg mleka. Stado jest objęte oceną użytkowości mlecznej. W 2018 roku sprzedali do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie 220 tys. kg mleka.
Państwu Ewie i Dawidowi Mazajło, Karasiewo, gm. Bakałarzewo
Prowadzą gospodarstwo od 2011 roku. Powierzchnia gospodarstwa wynosi 50 ha. Specjalizują się w produkcji mleka. Stado bydła liczy 56 sztuk, w tym 30 krów o średniej wydajności 8 600 kg mleka. Stado jest objęte oceną użytkowości mlecznej. W 2018 roku sprzedali do Spółdzielni Mleczarskiej w Grajewie 280 tys. kg mleka.
Pan Dawid Mazajło drugą kadencję jest członkiem Rady Sołeckiej.
Państwu Aleksandrze i Marcinowi Górnym, Wólka, gm. Filipów
Prowadzą gospodarstwo od 2016 roku. Gospodarują na powierzchni 73,5 ha. Profil gospodarstwa jest mieszany, zajmują się produkcją trzody chlewnej i zbóż. Prowadzą chów trzody chlewnej w cyklu zamkniętym. Stado podstawowe liczy 38 loch. W 2018 roku sprzedali 600 tuczników do Przedsiębiorstwa Produkcyjno Handlowo Usługowego w Ignatowiźnie. W bieżącym roku produkcja zbóż wyniosła 350 t.
Pan Marcin Górny jest delegatem do Walnego Zgromadzenia Podlaskiej Izby Rolniczej.
Państwu Dorocie i Jackowi Kraczaj, Krzemianka, gm. Jeleniewo
Prowadzą gospodarstwo od 1995 roku. Gospodarują na powierzchni 70 ha.  Specjalizują się w produkcji bydła opasowego. Stado bydła liczy 160 sztuk,  w tym 150 opasów. W 2018 roku sprzedali 60 opasów w wadze ok. 500 - 600 kg do Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego Dorotex w Przasnyszu.
Państwu Jadwidze i Dariuszowi Święckim, Łanowicze Duże, gm. Przerośl
Prowadzą gospodarstwo od 1994 roku. Powierzchnia gospodarstwa wynosi 29 ha. Specjalizują się w produkcji mleka. Stado bydła liczy 35 sztuk, w tym 22 krowy o średniej wydajności 6 500 kg mleka. W 2018 roku sprzedali do Spółdzielni Mleczarskiej w Grajewie 136 tys. kg mleka.
Państwu Emilii i Rafałowi Morusiewicz, Małe Raczki, gm. Raczki
Prowadzą gospodarstwo od 2011 roku. Gospodarują na powierzchni 70 ha. Specjalizują się w produkcji mleka. Stado bydła liczy 80 sztuk, w tym 45 krów o średniej wydajności 8 500 kg mleka. Stado jest objęte oceną użytkowości mlecznej. W 2018 roku sprzedali do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie 400 tys. kg mleka.
Państwu Emilia i Rafał Morusiewiczowie zostali tegorocznymi laureatami Podlaskiej AgroLigi w kategorii Rolnicy.
Państwu Agnieszce i Krzysztofowi Kisłowskim, Zielone Królewskie, gm. Suwałki
Prowadzą gospodarstwo od 1999 roku. Powierzchnia gospodarstwa wynosi 120 ha. Specjalizują się w produkcji mleka. Stado bydła liczy 100 sztuk, w tym 70 krów o średniej wydajności 8 000 kg mleka. W 2018 roku sprzedali do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Giżycku 300 tys. kg mleka. Gospodarstwo wykorzystuje odnawialne źródła energii. Woda ogrzewana jest energią słoneczną, a w bieżącym roku zostały zainstalowane panele fotowoltaiczne o mocy 32 KW.            
Państwu Agnieszce i Marcinowi Kotnarowskim, Dębniak, gm. Szypliszki
Prowadzą gospodarstwo od 2016 roku. Gospodarują na powierzchni 45 ha. Specjalizują się w produkcji trzody chlewnej w cyklu zamkniętym. Stado podstawowe liczy 40 loch. W 2018 roku sprzedali ok. 900 tuczników.
Pan Marcin Kotnarowski jest członkiem Rady Powiatowej Podlaskiej Izby Rolniczej w Suwałkach, ponadto jest trenerem brazylijskiego jiu-jitsu przy Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach.
Państwu Marcie i Tomaszowi Małysko, Stankuny, gm. Wiżajny

Prowadzą gospodarstwo od 2007 roku. Powierzchnia gospodarstwa wynosi 50 ha. Specjalizują się w produkcji mleka i bydła opasowego. Obecnie utrzymują 94 szt. bydła, w tym 34 krowy o średniej wydajności 7 000 kg mleka. Stado jest objęte oceną użytkowości mlecznej. W 2018 roku sprzedali do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie 240 tys. kg mleka. Ponadto rocznie sprzedają ok. 20 opasów.

Tradycyjnie w powiatowym konkursie wieńców dożynkowych, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w 3 kategoriach: równianka, wieniec dożynkowy tradycyjny, wieniec dożynkowy współczesny.

Po obejrzeniu zgłoszonych do konkursu zgodnych z ogłoszonym regulaminem: 8 wieńców dożynkowych tradycyjnych, 4 równianki oraz 7 wieńców dożynkowych współczesnych - postanowiło przyznać następujące nagrody rzeczowe w poszczególnych kategoriach:

1. W kategorii wieńców dożynkowych tradycyjnych:
I nagrodę za wieniec wykonany przez:
Zespół Zorniczeńka z Wysokiego S. Czuper - Gmina Raczki
II nagrodę za wieniec wykonany przez:
Sobolewo  - Gmina Suwałki
III nagrodę za wieniec wykonany przez:
Jeleniewo
2. W kategorii równianek:
I nagrodę za równiankę wykonaną przez:
Zespół Ludowy Zajączkowiaki - Gmina Bakałarzewo
II nagrodę za równiankę wykonaną przez:
Joanna Chmielewska Rakówek - Gmina Przerośl
III nagrodę za równiankę wykonaną przez:
Zofia Gibowicz – Wiżajny
3. W kategorii wieńców dożynkowych współczesnych:
I nagrodę za wieniec wykonany przez:
Zespół Szkół im. Gen Ludwika Michała Paca w Dowspudzie
II nagrodę za wieniec wykonany przez:
Leszczewo, Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach
III nagrodę za wieniec wykonany przez:

Koło Gospodyń Raczkowskich

Twórcy pozostałych wieńców i równianek otrzymują honorowe podziękowania za udział:

W kategorii wieńców dożynkowych tradycyjnych:
1.Wieś Wygorzel Gmina Szypliszki
2.Krzemianka Gmina Jeleniewo
3.Ignatówka Gmina Jeleniewo
4.Zespół Folklorystyczny „Znaroku” Gmina Przerośl
5.Zespoł Jezioranki  Gmina Wiżajny
W kategorii równianek:
7. Białobłota Gmina Szypliszki
W kategorii wieńców dożynkowych współczesnych:
1.Wieś Stare Motule Gmina Filipów
2.Przerośl Osada
3.Przełomka Gmina Przerośl
4.Wieś Dębniak Gmina Szypliszki
Podziękowanie za udział  poza konkursem na wieńce dożynkowe współczesne:
Parafia Cimochy: Wykonanie KGW Cimoszanki

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali także płytę CD „Jak nasi ojcowie ciężko pracowali z jednego ziarenka chlebek wytwarzali”. Płytę wydano ramach powiatowych obchodów Europejskich Dni dziedzictwa 2017 roku w województwie podlaskim, ze środków powiatu Suwalskiego.

Jurorzy z satysfakcją dostrzegają, że wielu twórców wieńców dożynkowych  i równianek przedstawiło swe prace na dobrym poziomie wykonawczym oraz ze zrozumieniem dawnych symboli. Jurorów szczególnie cieszy pojawienie się dawnych wieńców i równianek, zaniechanych przed dziesiątkami lat. Te wieńce i równianki, o bogatej, dawnej symbolice, są znakiem odradzania się rozumienia pogłębionego sensu obrzędów żniwnych.

Jury dziękuje sponsorom, którzy ufundowali nagrody i upominki dla uczestników tegorocznego konkursu.

Ponadto wyróżnienie nagrodą Prezesa GS w Raczkach imieniem ks. Witolda Balukiewicza za najładniejszy wieniec zdobył GS „Samopomoc Chłopska” w Raczkach.

Nie zabrakło występów ludowych i folkowych w wykonaniu zespołów z powiatu suwalskiego.

Część artystyczną uroczystości dożynkowej uświetniły  swoimi  występami: Zespół „Raczkowiacy” z Raczek, Solistka, śpiewaczka  pani Anna Andruszkiewicz z Wiżajn, Zespół Szuwarki  z Wiżajn, Zespół „Jezioranki” z Wiżajn, Zespół „Zorniczeńka” z Wysokiego gm. Raczki,  Zespół „Uwrocie” z Suwałk, Zespół Szeszupiaki z Rutki  - Tartak, Zespół „Jaćwież” z Jeleniewa, Zespół „Przeroślaki” z Przerośli, Zespół „Znaroku” z Przerośli, Kapela Onegdaj z Filipowa, Zespół „Zajączkowiaki” z Zajączkowa (gm. Bakałarzewo), Zespół  „Bakałarz” z Bakałarzewa, Zespół Bagatela z Płociczna – Tartak, Zespół Wigranie ze Starego Folwarku gm. Suwałki, Orkiestra Dęta z Raczek, Zespół „Raczkowiacy” z Raczek.

Uroczystości „Święta Plonów 2019” zakończył Zespół Disco Polo  Ever Play.


Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili Dowspudę!

Pozostałe Aktualności

 • Dotacja na założenie pasieki przyszkolnej przy Zespole Szkół w Dowspudzie

  Dotacja na założenie pasieki przyszkolnej przy Zespole Szkół w Dowspudzie

  Dodano dnia: 2019-11-14
  W dniu 14 listopada br. w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku Witold Kowalewski Starosta Suwalski, Artur Łuniewski Wicestarosta Suwalski oraz Ewa Kamińska Skarbnik Powiatu Suwalskiego podpisali z Wiesławą Burnos Członkiem Zarządu Województwa Podlaskiego oraz Stanisławem Derehajło Wicemarszałkiem Województwa Podlaskiego umowę na dofinansowanie w kwocie 10.000 zł zakupu elementów pasieki przy Zespole Szkół w Dowspudzie.
 • Wyniki XV edycji Międzygminnego Konkursu Wokalno-Recytatorskiego ph.„Tobie Ojczyzno"

  Wyniki XV edycji Międzygminnego Konkursu Wokalno-Recytatorskiego ph.„Tobie Ojczyzno"

  Dodano dnia: 2019-11-12
  9 listopada 2019 r. z okazji Święta Niepodległości Polski w Gminnym Ośrodku Kultury w Raczkach odbyła się XV edycja Międzygminnego Konkursu Wokalno - Recytatorskiego im. Generała Ludwika Michała Paca ph.„Tobie Ojczyzno" - patrioty czasu wojny i pokoju.
 • XIV Przygraniczna Parada Piosenek Patriotycznych

  XIV Przygraniczna Parada Piosenek Patriotycznych

  Dodano dnia: 2019-11-12
  8 listopada 2019 r. odbyła się XIV Przygraniczna Parada Piosenek Patriotycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Rutce – Tartak. W tym roku włączyliśmy się w obchody Roku Stanisława Moniuszki, by obchody  przyczyniły się do popularyzacji Jego muzyki w naszym powiecie.
 • Spotkanie informacyjne dotyczące ogłoszonych naborów przez Stowarzyszenie „Suwalsko-Sejneńska” Lokalna Grupa Działania

  Spotkanie informacyjne dotyczące ogłoszonych naborów przez Stowarzyszenie „Suwalsko-Sejneńska” Lokalna Grupa Działania

  Dodano dnia: 2019-11-12
  Stowarzyszenie „Suwalsko-Sejneńska” Lokalna Grupa Działania zaprasza na spotkanie informacyjne w dniu 14 listopada 2019 r. dotyczące ogłoszonych naborów.
 • Nowe samochody ratowniczo-gaśnicze w OSP Płociczno-Tartak i OSP Rutka –Tartak

  Nowe samochody ratowniczo-gaśnicze w OSP Płociczno-Tartak i OSP Rutka –Tartak

  Dodano dnia: 2019-11-09
  W dniu 9 listopada miało miejsce oficjalne  przekazanie nowych samochodów do Ochotniczej Straży Pożarnej w Płocicznie - Tartak i Rutce -Tartak.
 • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

  11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

  Dodano dnia: 2019-11-08
  11 listopada to dla Polski bardzo ważny dzień - obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.
 • Oddanie do użytku wyremontowanego placu JRG w Suwałkach

  Oddanie do użytku wyremontowanego placu JRG w Suwałkach

  Dodano dnia: 2019-11-07

  4 listopada 2019 roku w budynku Jednostki Ratowniczo Gaśniczej przy ul. Mickiewicza 15 w Suwałkach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji oddania do użytku wyremontowanego placu manewrowego.

 • Mistrzostwa Województwa Podlaskiego LZS w piłce nożnej - 2019

  Mistrzostwa Województwa Podlaskiego LZS w piłce nożnej - 2019

  Dodano dnia: 2019-11-04
  27 października 2019 r. w Rafałówce  (powiat białostocki) odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego LZS w piłce nożnej
 • Informacja o konkursach ogłoszonych przez Stowarzyszenie „Suwalsko-Sejneńska" Lokalna Grupa Działania

  Informacja o konkursach ogłoszonych przez Stowarzyszenie „Suwalsko-Sejneńska" Lokalna Grupa Działania

  Dodano dnia: 2019-10-31
  Stowarzyszenie „Suwalsko-Sejneńska” Lokalna Grupa Działania informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju.
 • Termomodernizacja obiektów w Lipniaku - podpisanie umowy.

  Termomodernizacja obiektów w Lipniaku - podpisanie umowy.

  Dodano dnia: 2019-10-22
  W wyniku rozstrzygnięcia przetargu nieograniczonego pn: „Termomodernizacja budynku nr 1 (budynek administracyjny) oraz budynku nr 2 (terapii zajęciowej)” 21.10.2019, podpisano z firmą  MAX-BUD Krzysztof Citkowski umowę na termomodernizację obiektów Środowiskowego Domu Samopomocy w Lipniaku.
 • Przetarg nieograniczony na termomodernizację Domu Dziecka w Pawłówce ogłoszony

  Przetarg nieograniczony na termomodernizację Domu Dziecka w Pawłówce ogłoszony

  Dodano dnia: 2019-10-21
  17 października 2019 r. Powiat Suwalski ogłosił przetarg nieograniczony na realizację zadania pn. „Termomodernizacja budynku Domu Dziecka w Nowej Pawłówce”. Inwestycja realizowana jest przy  wsparciu ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej V Gospodarka Niskoemisyjna Działanie 5.3.
 • Wkrótce w Dowspudzie pojawi się nowa infrastruktura turystyczna - podpisanie umów z wykonawcami.

  Dodano dnia: 2019-10-21
  Powiat Suwalski - realizator projektu „Odpoczynek i rekreacja w obszarze zabytkowego zespołu parkowo - pałacowego  w Dowspudzie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej, podpisał umowy na część inwestycyjną przedsięwzięcia.
 • Wieczór artystyczny w GOK Krzywe

  Wieczór artystyczny w GOK Krzywe

  Dodano dnia: 2019-10-21
  Mieszkańcy wsi Krzywe oraz Małej Huty zapraszają na „Wieczór artystyczny”. Wydarzenie jest organizowane dzięki inicjatywom oddolnym mieszkańców ww wsi pn „Przysła baba do dochtora i chłop tys” oraz „Roztańczona Gmina”.
 • Informacja z obrad VIII sesji Rady Powiatu w Suwałkach

  Informacja z obrad VIII sesji Rady Powiatu w Suwałkach

  Dodano dnia: 2019-10-18
  16 października 2019 roku o godz. 14.00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Suwałkach miały miejsce obrady VIII sesji Rady Powiatu
  w Suwałkach VI kadencji.
 • Stypendia Starosty Suwalskiego

  Stypendia Starosty Suwalskiego

  Dodano dnia: 2019-10-17
  16 października br. w Starostwie Powiatowym w Suwałkach odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Starosty Suwalskiego w ramach Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży pobierających naukę na terenie powiatu suwalskiego.
 • Symboliczny czek na gruntową termomodernizację budynku Domu Dziecka w Pawłówce

  Symboliczny czek na gruntową termomodernizację budynku Domu Dziecka w Pawłówce

  Dodano dnia: 2019-10-16
  15 października br. podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku Marszałek Artur Kosicki, Wicemarszałkowie Stanisław Derehajło i Marek Olbryś oraz Członkowie Zarządu Wiesława Burnos i Marek Malinowski wręczyli czeki na realizację projektów termomodernizacyjnych
  w naszym regionie.  
 • Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Dodano dnia: 2019-10-14
  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przekazujemy Pracownikom Oświaty serdeczne życzenia. 
 • „Suwalsko-Sejneńska” Lokalna Grupa Działania zaprasza na spotkanie informacyjno – szkoleniowe

  „Suwalsko-Sejneńska” Lokalna Grupa Działania zaprasza na spotkanie informacyjno – szkoleniowe

  Dodano dnia: 2019-10-14
  W związku z ogłoszeniem naborów Stowarzyszenie „Suwalsko-Sejneńska” Lokalna Grupa Działania zaprasza na spotkanie informacyjno –szkoleniowe w dniu 17 października 2019 roku w siedzibie biura Stowarzyszenia w Suwałkach ul. Kościuszki 71.
 • Jubileusz 975 rocznicy powstania Nowogródka

  Jubileusz 975 rocznicy powstania Nowogródka

  Dodano dnia: 2019-10-14
  Na zaproszenie władz Nowogródka i rejonu nowogródzkiego w obchodach jubileuszowych, w dniu 5 października 2019 r. gościła delegacja Powiatu Suwalskiego w składzie: Artur Łuniewski – wicestarosta suwalski, Cezary Zwoliński-sekretarz powiatu oraz Konrad Charmuszko - naczelnik wydziału programowania, inwestycji i rozwoju.
 • Rządowe środki finansowe na drogi lokalne

  Rządowe środki finansowe na drogi lokalne

  Dodano dnia: 2019-10-10
  Czeki-promesy na łączną kwotę ponad 65 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych na inwestycje na drogach lokalnych otrzymały w czwartek (10 pażdziernika) w Białymstoku samorządy z kilku powiatów województwa podlaskiego.
 • Stan zaawansowania inwestycji drogowych

  Stan zaawansowania inwestycji drogowych

  Dodano dnia: 2019-10-10
  9 października 2019 roku starosta suwalski Witold Kowalewski wraz z wicestarostą Arturem Łuniewskim w obecności dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Suwałkach Marka Dziemiana dokonali oceny dotychczasowych prac budowlanych na drogach i moście, które otrzymały dofinansowanie z budżetu państwa.
 • Otwarcie nowego obiektu Komendy Miejskiej PSP i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suwałkach

  Otwarcie nowego obiektu Komendy Miejskiej PSP i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suwałkach

  Dodano dnia: 2019-10-10
  8 października 2019 roku odbyła się uroczystość oddania do użytku nowo wybudowanego obiektu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suwałkach.
 • Uroczyste otwarcie nowego budynku Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach

  Uroczyste otwarcie nowego budynku Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach

  Dodano dnia: 2019-10-10
  W środę (9 października) zostało oficjalnie otwarte nowe skrzydło Specjalistycznego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ośrodka  Rehabilitacji  w Suwałkach. Inwestycja trwała około roku i pochłonęła blisko 7 mln zł. Ponad połowa to dofinansowanie z Unii Europejskiej.
 • Jesienne zawody Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych

  Jesienne zawody Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych

  Dodano dnia: 2019-10-10
  803 zawodniczek i zawodników z 28 szkół z  terenu powiatu suwalskiego, sejneńskiego, z miasta Suwałki oraz z 2 ośrodków dla osób niepełnosprawnych wystartowało w  Jesiennych Zawodach  Zrzeszenia LZS w  biegach przełajowych, które odbyły się 8 października 2019 r. na trasach położonych przy Zespole Szkół w Dowspudzie oraz na terenie parku Paca.
 • VIII sesja Rady Powiatu w Suwałkach - 16 października 2019 r.

  VIII sesja Rady Powiatu w Suwałkach - 16 października 2019 r.

  Dodano dnia: 2019-10-08
  VIII sesja Rady Powiatu w Suwałkach odbędzie się w dniu 16 października 2019 roku (środa) o godz. 14.00 w Sali Nr 129 (I p.) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Suwałkach przy ul. Świerkowej 60.
 • Terminy posiedzeń komisji Rady Powiatu w Suwałkach - październik 2019

  Terminy posiedzeń komisji Rady Powiatu w Suwałkach - październik 2019

  Dodano dnia: 2019-10-08
  Posiedzenie Komisji Finansowo - Gospodarczej  odbędzie się 15 października 2019 r. (wtorek) o godz. 12.00 natomiast posiedzenie Komisji Polityki Społecznej odbędzie się 15 października 2019 r. (wtorek) o godz. 13.30.
 • Otwarcie Klubu Seniora w Zielonem Kamedulskiem

  Otwarcie Klubu Seniora w Zielonem Kamedulskiem

  Dodano dnia: 2019-10-07
  W siedzibie byłej szkoły podstawowej w Zielonem Kamedulskiem władze gminy Suwałki przygotowały miejsce spotkań dla seniorów. Obiekt wyremontowano, odnowiono i stosownie wyposażono. W środku jest sala spotkań, kuchnia, siłownia, sanitariaty, słowem wszystko co potrzebne do spotkań, różnorakich warsztatów i innych tym podobnych form aktywności.
 • Otwarcie drogi Okliny-Mauda

  Otwarcie drogi Okliny-Mauda

  Dodano dnia: 2019-10-07
  W sobotę 5 października 2019 r. oddano do użytku  2,4 km  drogi asfaltowej: Okliny-Mauda w gminie Wiżajny. Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków pochodzących z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
 • Ćwiczenia „PODLASIE-19"

  Ćwiczenia „PODLASIE-19"

  Dodano dnia: 2019-10-03
  W dniu 3 października 2019 r. pracownicy Starostwa Powiatowego w Suwałkach na czele ze Starostą Suwalskim Witoldem Kowalewskim wzięli udział w epizodzie praktycznym „Ewakuacja III stopnia” w ramach wojewódzkiego ćwiczenia obronnego „PODLASIE-19”.
 • Infolinia dla dzieci młodzieży, rodziców i nauczycieli

  Infolinia dla dzieci młodzieży, rodziców i nauczycieli

  Dodano dnia: 2019-10-03
  Uprzejmie informujemy, iż została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli.
< Strona z 33 >