""""
Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 565 92 00,
fax: +48 87 566 47 18

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8:00 -14:30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14:30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu


""""

Dobiegła końca realizacja inwestycji w projekcie pn. „Termomodernizacja budynku Domu Dziecka w Nowej Pawłówce” realizowanego w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, działanie 5.3. Efektywność energetyczna w sektorze mieszkaniowym i budynkach użyteczności publicznej. Inwestycja jest współfinansowana w 85% ze środków UE pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Obiekt przeszedł kompleksową termomodernizację połączoną z wymianą źródła ciepła. Zastosowano pompę ciepła, która będzie zasilana z ekologicznej instalacji fotowoltaicznej umieszczonej na dachu. Wymienione zostały wszystkie okna oraz zewnętrzne drzwi wejściowe. Ściany docieplono styropianem i wykonano nową elewację.

W budynku poprawiono również efektywność energetyczną poprzez wymianę oświetlenia na energooszczędne lampy LED. We wszystkich pomieszczeniach – zarówno w pokojach dzieci, jak też w pomieszczeniach technicznych i biurowych zastosowane zostały nowoczesne i energooszczędne źródła światła. W każdym pomieszczeniu zostały również wymienione kaloryfery. Aktualnie zastosowane są nowoczesne kaloryfery z automatycznymi regulatorami, które pozwolą na optymalne i oszczędne wykorzystanie energii cieplnej potrzebnej do ogrzania pomieszczeń.

Łączny koszt inwestycji, na który składają się wydatki związane z przygotowaniem i opracowaniem dokumentacji technicznej, wykonawstwa robót oraz nadzoru inwestorskiego to ok. 2 137 000 zł brutto.

Cieszymy się, że pomyślnie przeprowadzony proces termomodernizacji poprawi komfort użytkowania naszych podopiecznych. Projekt eliminuje wiele dotychczasowych niedogodności w użytkowaniu infrastruktury Domu Dziecka w Nowej Pawłówce. Zastosowanie ekologicznego źródła pozyskiwania energii elektrycznej w postaci instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku przyczynie się zarówno do obniżenia kosztu eksploatacji, jak również pośrednio, jest to nasz wkład w poprawę jakości powietrza w naszym kraju.

W tym miejscu składamy podziękowania firmie LEBART Bartosz Łogwiński i wspólnik Sp. J. – wykonawcy robót, za sprawną realizację inwestycji, która z uwagi na rodzaj prowadzonej w obiekcie działalności, wymagała elastyczności i dopasowania się do trybu pracy w obiekcie. Wszelkie zrealizowane etapy inwestycji, przeprowadzono profesjonalnie i z dbałością o jak najmniejszą uciążliwość dla naszych podopiecznych, co szczególnie doceniamy.

Pozostałe Aktualności

< Strona z 46 >