""""
Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 565 92 00,
fax: +48 87 566 47 18

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8:00 -14:30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14:30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu


""""
16 października br. przy drodze powiatowej z Krzywego do Sobolewa (gm. Suwałki) został odsłonięty obelisk poświęcony św.  Janowi Pawłowi II.

Odsłonięcie głazu w kształcie odwróconego serca z pamiątkową tablicą, wpisało się w 42. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Ustawiony głaz to wyraz wdzięczności za pontyfikat Papieża Polaka. Trasa, przy której stanął głaz, otrzymała nazwę Traktu świętego Jana Pawła II – Papieża Polaka. Właśnie tędy jechał Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Ojczyzny w 1999 roku - przejeżdżał drogą z Krzywego do Płociczna. Dwudniowy pobyt nad Wigrami był czasem odpoczynku od trudów podróży. Wcześniej, przed objęciem Stolicy Apostolskiej, bywał tutaj z młodzieżą akademicką.  Pomnik ma przypominać osobom przejeżdżającym drogą o wizycie Papieża i skłaniać do zadumy.

Z inicjatywą budowy pomnika przy tej trasie wyszedł Aleksander Daniłowicz. W realizację zaangażował się też radny powiatu suwalskiego Tadeusz Chołko, który powołał społeczny komitet budowy pomnika a inicjatywę poparło 200 mieszkańców Krzywego i Sobolewa.

Powiat Suwalski reprezentowali: Starosta Suwalski Witold Kowalewski, Wicestarosta Artur Łuniewski oraz radni Powiatu Suwalskiego Robert Szczęsny i Tadeusz Chołko.

Wydarzenie zorganizowane pod patronatem Starosty Suwalskiego.

Źródło: suwalki.naszemiasto.pl; www.radio5.com.pl
Zdjęcia: Radio 5, Helena Wysocka

Pozostałe Aktualności

< Strona z 40 >