Suwalska Policja, jak co roku, bierze aktywny udział w obchodach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Podczas dyżurów mundurowi udzielać będą osobom zainteresowanym informacji na temat przysługujących im uprawnień. Wytłumaczą obowiązujące procedury prawne oraz wskażą instytucje niosące pomoc w sytuacjach kryzysowych.

Poinformują również osoby pokrzywdzone o ośrodkach świadczących pomoc materialną i niematerialną finansową z Funduszu Sprawiedliwości - Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

W dniach 18- 24 lutego 2019 roku Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach oraz w Posterunkach Policji w Bakałarzewie, Filipowie oraz Rutce-Tartak, można skorzystać ze wsparcia i porady specjalistów.
Szczegółowe informacje oraz wykaz osób dyżurujących znajduje się na stronie www.suwalki.policja.gov.pl.

Źródło: www.suwalki.policja.gov.pl.