Uroczyste obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się 3 maja (w piątek) w Suwałkach. Wzięli w nich udział przedstawiciele Powiatu Suwalskiego Starosta Suwalski Witold Kowalewski i Wicestarosta Artur Łuniewski.

Obchody rozpoczęła Msza święta w intencji Ojczyzny w konkatedrze pw. św. Aleksandra. Po niej zebrani spotkali się w Parku Konstytucji 3 Maja.

Były okolicznościowe przemówienia, Apel Pamięci, salwa honorowa. Starosta Suwalski i Wicestarosta złożyli kwiaty pod Dębem Wolności.

Po tej części uroczystości w Parku Konstytucji 3 Maja ulicami miasta przeszła defilada w wykonaniu kompanii honorowych i pododdziałów Wojska Polskiego, Wojsk Obrony Terytorialnej, Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Krajowej Administracji Skarbowej, leśników oraz motocyklistów.

Defilada zakończyła się na placu przed Komendą Miejską Policji w Suwałkach, gdzie miała miejsce „ Majówka z mundurem”. Dla mieszkańców przygotowane zostały pokazy sprzętu, uzbrojenia i sprawności służb mundurowych.