W środę (9 października) zostało oficjalnie otwarte nowe skrzydło Specjalistycznego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ośrodka  Rehabilitacji  w Suwałkach. Inwestycja trwała około roku i pochłonęła blisko 7 mln zł. Ponad połowa to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

W wyniku rozbudowy budynku Pawilonu II uzyskano dodatkową powierzchnię, ok. 1000 m2, przeznaczoną na utworzenie specjalistycznych pracowni fizjoterapeutycznych, nowoczesnych gabinetów lekarskich oraz pomieszczeń socjalno- sanitarnych. Pracownie zostały  częściowo doposażone  w specjalistyczny sprzęt medyczny.

Placówka świadczy usługi w zakresie rehabilitacji leczniczej: lekarskiej ambulatoryjnej opieki rehabilitacyjnej, fizjoterapii ambulatoryjnej, rehabilitacji ogólnoustrojowej w ośrodku lub oddziale dziennym, rehabilitacji ogólnoustrojowej w warunkach stacjonarnych, rehabilitacji neurologicznej, rehabilitacji dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego w ośrodku lub oddziale dziennym oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej – świadczenia w zakresie leczenia bólu.
Z Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach korzystają w szerokim zakresie mieszkańcy Powiatu Suwalskiego.
Powiat Suwalski w trakcie otwarcia Ośrodka Rehabilitacji reprezentował starosta Witold Kowalewski.