Społeczność szkolna Zespołu Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca w Dowspudzie rozpoczęła 1 września br. nowy rok szkolny, który z pewnością przez wielu był wyczekiwany. Z powodu ciągle panującej pandemii koronawirusa będzie to kolejny rok wyzwań, wytężonej pracy w reżimie sanitarnym a nawet niepewności. Niemniej jednak wszyscy cieszymy się z możliwości powrotu do stacjonarnego nauczania.

W uroczystej inauguracji roku szkolnego w Dowspudzie uczestniczyli: Artur Łuniewski Wicestarosta Suwalski oraz Szczepan Ołdakowski Radny Rady Powiatu w Suwałkach.

Był to wyjątkowo wzruszający dzień, gdyż uroczyście żegnano Pana Dyrektora Jana Kazimierza Orłowskiego, który zakończył ponad 30-letnią kadencję na stanowisku dyrektora Szkoły, a związany był z nią od 41 lat.

Pan Artur Łuniewski Wicestarosta Suwalski w imieniu Zarządu Powiatu w Suwałkach przekazał Panu dyrektorowi podziękowania za wieloletnie zaangażowanie, wręczył kwiaty oraz list gratulacyjny. Pani Agnieszce Sidor powołanej przez Zarząd Powiatu w Suwałkach na stanowisko p.o. dyrektora Zespołu Pan Wicestarosta wręczył oficjalną nominację oraz kwiaty, życząc owocnej pracy na nowym stanowisku, wyrażając nadzieję na dobrą współpracę z organem prowadzącym.

Wszystkim uczniom, rodzicom i kadrze pedagogicznej życzymy, aby nowy rok szkolny obfitował w dobre stopnie, ciekawe i bezpieczne atrakcje a nauka i praca była wyłącznie źródłem przyjemności i satysfakcji. Liczymy, że uczniowie podejmą ambitne postanowienia i wraz z początkiem roku szkolnego, przy wielostronnym wsparciu pedagogów, zaczną je realizować.