W sobotnie popołudnie 28 sierpnia 2021 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Przerośli swój jubileusz 20-lecia działalności świętował Zespół Śpiewaczy „ZNAROKU” z Przerośli.

Zespół działa pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Przerośli. Jego kierownikiem jest pani Elżbieta Nietubyć. „Znaroku” czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym Powiatu Suwalskiego. W swoim dorobku artystycznym posiada różnego rodzaju pieśni o charakterze ludowym, lokalnym, pieśni obrzędowe oraz okolicznościowe. Wielokrotnie reprezentował Suwalszczyznę na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, gdzie kilkukrotnie wyśpiewywał pierwsze miejsca i zdobywał główne nagrody.

Jubileusz 20-lecia rozpoczęła uroczysta msza święta w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Przerośli.

Zespół „ZNAROKU” zaprezentował się publiczności w pięknym stylu. Po oficjalnym wstępie na scenie panowała już tylko muzyka, gdzie można było zobaczyć wszystkich członków zespołu. Podczas obchodu jubileuszu nie zabrakło serdecznych życzeń, miłych wspomnień, prezentów, gromkich śpiewów w wykonaniu zaprzyjaźnionych zespołów: Zespół Zorniczeńka z Wysokiego, Przeroślaki z Przerośli, Bakałarz z Bakałarzewa, Rominczanie z Dubeninek, Jezioranki z Wiżajn, Prząśniczki z Kowal Oleckich oraz Kapela Onegdaj z Filipowa.

W uroczystości uczestniczyli: Lilianna Zielińska prezes Oddziału Okręgowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach w imieniu męża Jarosława Zielińskiego, Posła na Sejm RP, prezes zarządu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Leszek Dec, Wicestarosta Suwalski Artur Łuniewski, Przewodniczący Rady Powiatu w Suwałkach Marek Dziatkowski, Radny Powiatu Suwalskiego Sławomir Małachowski oraz Wójt Gminy Przerośli Marcin Brzozowski, Sekretarz Urzędu Gminy Maria Bogdan, Przewodniczący Rady Gminy Dyczewski Piotr i Radni Gminy Przerośl oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przerośli Elżbieta Zając i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bakałarzewie Kazimierz Leończuk, którzy przekazali najserdeczniejsze życzenia i kwiaty oraz gratulacje członkom zespołu.

Ponadto Wicestarosta Artur Łuniewski w imieniu Zarządu Powiatu Suwalskiego wręczył pani Elżbiecie Nietubyć honorowy medal im. hrabiego Ludwika Michała Paca, w uznaniu zasług na rzecz pielęgnowania i upowszechniania tradycji ludowych Suwalszczyzny.

Nie zabrakło także jubileuszowego tortu. Jak na prawdziwą biesiadę przystało, po części oficjalnej przyszedł czas na wspólną zabawę.

Starostwo Powiatowe w Suwałkach wsparło finansowo organizację niniejszego jubileuszu.
 - Kliknięcie spowoduje wyświetlenie powiększenia zdjęcia

Uroczystość jubileuszowa 20-lecia działalności Zespołu Śpiewaczego ZNAROKU z Przerośli