6 marca 2019 r. w budynku Szpitala Wojewódzkiego im. dr Ludwika Rydygiera w Suwałkach, ul. Szpitalna 60, rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa dla osób zameldowanych na pobyt stały lub czasowy trwający ponad 3 miesiące na terenie Powiatu Suwalskiego. PKL nr 15 zakończy pracę w dniu 19 marca 2019 r. W tym dniu do kwalifikacji wojskowej stawią się Panie.

W uroczystym rozpoczęciu kwalifikacji udział wziął Wojskowy Komendant Uzupełnień w Suwałkach ppłk Jarosław Kowalewski, Starosta Suwalski Pan Witold Kowalewski oraz cały skład Komisji. Gościem honorowym był Komendant Placówki Straży Granicznej w Rutce Tartak mjr SG Michał Łangowski.

Kwalifikacja wojskowa ma na celu ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej. Każda osoba, która stawi się do kwalifikacji wojskowej, otrzyma orzeczenie lekarskie określające wspomnianą zdolność. Założona jej zostanie ewidencja wojskowa oraz wydana książeczka wojskowa.

Informacje na temat kwalifikacji wojskowej można uzyskać dzwoniąc do WKU w Suwałkach (tel. 261 347 357).

Szczegółowy terminarz znajduje się na stronie internetowej WKU w Suwałkach w zakładce: POZOSTAŁE/KWALIFIKACJA WOJSKOWA 2019.

fotografia: WKU w Suwałkach