21 lutego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego Zespół Szkół Sióstr Salezjanek w Suwałkach zorganizował Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Suwałkach i Suwalszczyźnie. Inicjatywa objęta została patronatem Starosty Suwalskiego.

Celem konkursu było zwiększenie i upowszechnienie wiedzy o atrakcjach turystycznych Suwałk i Suwalszczyzny i tym samym kształtowanie postaw patriotyzmu lokalnego wśród młodzieży oraz popularyzacja turystyki na Suwalszczyźnie. Ponadto istotnym celem konkursu było rozbudzenie wśród młodzieży pasji krajoznawczej i turystycznej, a przez to kształcenie przyszłej kadry turystycznej w regionie.

W konkursie skierowanym był do gimnazjalistów z Suwałk i powiatu suwalskiego wzięło udział 17 osób. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat historii, przyrody, obyczajów i tradycji oraz ciekawych miejsc Suwalszczyzny. Wyniki konkurencji przedstawiają się następująco:

I miejsce:

Klaudia Wierzchowska z Zespołu Szkół Samorządowych w Rutce-Tartak , opiekun: Łucja Szyszkowska

II miejsce:
Karol Gibowicz z Zespołu Szkół Samorządowych w Rutce -Tartak, opiekun: Łucja Szyszkowska
III miejsce:
Karolina Barbara Galińska z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Filipowie, opiekun: Marta Sobuniewska
IV miejsce:
Gabriela Brzozowska z Zespołu Szkół Samorządowych w Rutce-Tartak, opiekun: Łucja Szyszkowska
V miejsce:

Aleksandra Rybacka z Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Gen. Bryg. Pil. W. Urbanowicza w Suwałkach, opiekun: Barbara Charko

Zwycięzcy finału otrzymali nagrody rzeczowe przekazane przez m.in. przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach.

Już dziś Zespół Szkół Sióstr Salezjanek zaprasza wszystkich chętnych na kolejną edycję Konkursu w przyszłym roku szkolnym.

Rozpoczęcie kokursu

Uczestnicy rywalizacji