Logo Powiat Suwalski

STAROSTWO POWIATOWE W SUWAŁKACH

ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki
tel. centrala: +48 87 5659200,
fax: +48 87 5664718

bok@powiat.suwalski.pl
sekretariat@powiat.suwalski.pl

SPIS TELEFONÓW
GODZINY PRACY URZĘDU
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
Kasa Starostwa Powiatowego:
poniedziałek - piątek 8.00 -14.30
Wydział Komunikacji,
Wydział Architektury i Budownictwa

poniedziałek - piątek 8:00 - 14.30
Wersja Angielska Serwisu Wersja Litewska Serwisu

22 czerwca 2019 r. to wyjątkowa, magiczna Noc Kupały. Z tej okazji odbyła się XV Palinocka nad Rospudą współorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach, Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach oraz Fundacja Pałac Paca 2.0, w ramach Pacowej Akademii Cultury (PAC), w malowniczej, unikalnej scenerii ruin pałacu Paca w Dowspudzie.

W programie był koncert Zespołu Susz oraz koncert Orkiestry  Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego i pokaz tańca z ogniem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry i zabawy w asyście Hrabiego  Ludwika Michała Paca. Ponadto pokaz bartnictwa Bractwa Bartnego/Fratrum Mellicidarum wraz ze stoiskiem Augustowskiej Miodosytni oraz piękne wianki, śliczne panny, napój miłości, poszukiwania kwiatu paproci, tradycyjny obrzęd
w wykonaniu Koła Młodych Przyjaciół Ziemi Raczkowskiej.

Podczas imprezy można było także uwić wianek z polnych ziół i kwiatów, wziąć udział w konkursie na najpiękniejszy wianek, a na koniec imprezy rzucić go na wody rzeki Rospudy. Ponadto imprezie towarzyszyły stoiska ze słodyczami, zabawkami oraz przez cały wieczór Koło Gospodyń z Małych Raczek i Stowarzyszenie Małoraczkowiacy znad Rospudy  serwowało pyszne, regionalne, domowe jadło a Koło Gospodyń Raczkowskich słodkie, domowe wypieki.

Impreza została dofinansowana przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach.

Pozostałe Aktualności

< Strona z 31 >