Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane na śpiewy majowe, które odbędą się 18 maja 2019 r. (sobota) o godz. 11.00 w Zarzeczu, gmina Przerośl przy przydrożnym krzyżu.

Uroczystości rozpocznie Msza Święta wraz  z ceremonią poświęcenia pól.

Uprzejmie informujemy, że Starostwo Powiatowe w Suwałkach wspólnie z Urzędem Gminy w Przerośli, Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Przerośli oraz Parafią pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Przerośli organizuje XVI Powiatowe Spotkania Zespołów Ludowych Suwalszczyzny Śpiewających Majowe Pieśni Religijne „Chwalcie łąki umajone”.

Celem spotkania jest kontynuacja śpiewów majowych osadzonych w tradycji lokalnej oraz ocalenie od zapomnienia rzadko wykonywanych pieśni.

Śpiewy majowe są objęte patronatem Starosty Suwalskiego oraz patronatem medialnym miesięcznika diecezji ełckiej „Martyria”.