W niedzielne mroźne przedpołudnie (-15°C w słońcu i przy wyziębiającym wietrze), 25 lutego 2018 r., prawie 60 zawodników zgłosiło się do rywalizacji w zawodach w narciarstwie alpejskim i snowboardzie, tj. „II. Mistrzostw WOSiR Szelment w Slalomie Gigancie” na stokach Jesionowej Góry w Szelmencie.

Wśród uczestników krajowych, poza reprezentantami z naszego regionu Suwalszczyzny, przyjechali zawodnicy z sąsiednich Mazur, z Białegostoku i okolic oraz z Warszawy. Powiat suwalski reprezentowało 11 zawodników. Nie zabrakło też gości z zagranicy - jak z zwykle z sąsiedniej Litwy, w tym z Wilna, Kowna, Marijampola, czy Druskiennik.

W kategorii OPEN zawodów, tj. za najlepszy czas przejazdu wśród wszystkich kategorii narciarskich, zdobyli:
- wśród pań: Olga Rosińska z Suwałk,

- wśród panów: Erlandas Ruseckas z litewskich Druskiennik.

W kategorii C zawodów, objętej patronatem Starosty Suwalskiego, najlepsze czasy przejazdu osiągnęli:

* pierwsze lokaty: Monika Mortunaite i Tautrydas Plusciauskas – oboje z Druskiennik/Litwa

* drugie lokaty: Deivina Vailionyte z Litwy i Michał Sidłowski z Suwałk.

W interdyscyplinarnej kategorii OPEN POWIATU SUWALSKIEGO najlepsze wyniki czasowe w zjazdach narciarskich osiągnęli:

- wśród pań: Dorota Giedrojć z Wołowni (również trzecia najlepsza zawodniczka w narciarstwie w kategorii D/K podczas tegorocznych Mistrzostw),

- wśród panów: Krzysztof Walendzewicz z Raczek (również drugi najlepszy zawodnik w snowboardzie w kategorii Bs/M podczas tegorocznych Mistrzostw).

Dodatkowo, po raz pierwszy w tym roku, specjalnymi upominkami od Powiatu wyróżnieni zostali zawodnicy, którzy po raz pierwszy startowali w narciarskich zawodach Mistrzostw Szelmentu:

- Aleksandra Mikulska z m. Przejma Wielka,
- Inez Rapkowska z m. Sobolewo,

- Krzysztof Bacewicz z m. Sidory.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, którzy mimo pogody godnej polskiego bieguna zimna, wystartowali w tych zawodach.

Pełne wyniki zawodów w załączonym materiale