7 lipca 2019 r. na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwałkach odbyła się uroczysta przysięga żołnierzy I Podlaskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej 12. batalionu lekkiej piechoty w Suwałkach.

Władze samorządu Powiatu Suwalskiego reprezentował Starosta Suwalski – Witold Kowalewski.

Uroczystość była okazją do złożenia podziękowania żołnierzom za ich postawę oraz gotowość do obrony Ojczyzny. Dowódca I Podlaskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, płk Sławomir Kocanowski, odczytał list Ministra Obrony Narodowej kierowany do żołnierzy.

Podczas tego uroczystego wydarzenia Wojskowa Komenda Uzupełnień przy współpracy z żołnierzami z armii amerykańskiej, zorganizowała mobilny punkt informacyjno-rekrutacyjny, w którym można było zasięgnąć informacji na temat możliwości przystąpienia do formacji wojskowych.

Źródło: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Suwałkach