„Na szkołę patrzymy jak na poszerzony dom rodzinny,
w którym treści ważne dla całego narodu
są stale gruntowane w coraz to nowych pokoleniach”
Ks. Kardynał Karol Wojtyła - św. Jan Paweł II

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przekazujemy wszystkim pracownikom oświaty serdeczne życzenia i podziękowania za poświęcenie i trud podejmowany codziennie w procesie nauczania i wychowania młodych pokoleń. Wyrażamy wdzięczność i uznanie dla wartości Państwa pracy, która przyczynia się do kształtowania wiedzy, zachowań podopiecznych oraz oddziałuje na ich wybory moralne, rozwija wrażliwość, uświadamia wartość dóbr wspólnych.

Zdajemy sobie sprawę, że tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej nie będzie świętowany w taki sposób, w jaki wszyscy byśmy sobie tego życzyli.
Wszyscy powinniśmy mieć jednak nadzieję, że kolejne Święto spędzimy bez obaw przed pandemią, bez dystansu społecznego, procedur bezpieczeństwa i rygorów sanitarnych.

Dziękujemy za zaangażowanie, profesjonalizm a także serce i pasję, z jaką realizujecie Państwo swoje obowiązki. To dzięki Waszej oddanej pracy, uporowi i wiedzy możliwe są sukcesy uczniów i rozwój Szkoły. Jesteśmy świadomi ciężaru odpowiedzialności jaki na Was spoczywa, szczególnie w tym trudnym czasie.

Życzymy Państwu, aby każdy dzień był daleki od trosk, by nigdy nie zabrakło Wam wiary we własne siły i pozytywnej energii, tak potrzebnej w codzienności. Niechaj praca, którą Państwo wykonujecie, będzie otaczana szacunkiem, uznaniem i życzliwością Państwa wychowanków oraz ich rodzin.

Marek Dziatkowski Przewodniczący Rady Powiatu
wraz Radą Powiatu w Suwałkach