Na zaproszenie rosyjskiego samorządu Ozierska delegacja z Powiatu Suwalskiego odwiedziła 30 marca tamtejsze Centrum Młodzieży - obiekt, który ma być wyremontowany we wspólnym projekcie polsko-litewsko-rosyjskim.

Powiat Suwalski był reprezentowany przez Wicestarostę Suwalskiego Witolda Kowalewskiego, dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Suwałkach Stanisława Dziemiana oraz urzędników zajmujących się inwestycjami i współpracą w Starostwie Powiatowym w Suwałkach. Licznej delegacji z litewskiej Kalwarii przewodniczył mer Jonas Ščeponis oraz dyrektor administracji Valdas Aleknavičius.

Gospodarz spotkania, mer Aleksander Swietkin, wyraził wdzięczność za wspólną pracę nad projektem partnerskim, który decyzją komisji oceniającej wnioski przeszedł pomyślnie pierwszy etap oceny (administracyjny) w Programie Europejskiej Współpracy Terytorialnej Litwa-Polska-Rosja 2007-2013. Decyzja o dofinansowaniu będzie podjęta prawdopodobnie w czerwcu br. po ocenie merytorycznej projektu.

Spotkanie było okazją do przedyskutowania kolejnych pomysłów na projekty międzynarodowe i poznania instytucji, która objęta ma być wsparciem ze wspólnego funduszu. Złożony projekt przewiduje po polskiej stronie utworzenie Centrum Obsługi Turysty w Dowspudzie.

Delegaci spotkania przy stole konferencyjnym - Kliknięcie spowoduje wyświetlenie powiększenia zdjęcia

Spotkanie w Ośrodku Kultury

Przedstawiciele przy stole rozmawiają o inwestycjach z samorządem Kalwarii - Kliknięcie spowoduje wyświetlenie powiększenia zdjęcia

Rozmowy o kolejnych inwestycjach z samorządem Kalwarii