30 lipca 2020 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej siedziby Posterunku Policji w Słobódce.

W uroczystości udział wzięli Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Robert Szewc, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jarosław Zieliński, Komendant Miejski Policji w Suwałkach podinspektor Bartosz Lorenc, Wójt gminy Jeleniewo Kazimierz Urynowicz, Sekretarz Gminy Szypliszki dr Roman Waldemar Rynkowski, duchowieństwo, zaproszeni goście oraz przybyli mieszkańcy. Powiat Suwalski reprezentował Witold Kowalewski Starosta Suwalski.

Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości, nadinspektor Robert Szewc Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku, Jarosław Zieliński Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, podinspektor Bartosz Lorenc Komendant Miejski Policji w Suwałkach oraz dr Roman Waldemar Rynkowski  Sekretarz Gminy Szypliszki przekazali klucz symbolizujący otwarcie nowej jednostki, który odebrał aspirant sztabowy Artur Kordowski- kierownik Posterunku Policji w Słobódce.

Mieszkańcy gmin Szypliszki i Jeleniewo będą mogli liczyć na bardziej bezpośredni i szybszy kontakt z policjantami, których ciągła obecność w tym miejscu oznaczać będzie szybszą możliwość uzyskania pomocy, a także dużo łatwiejszy kontakt z dzielnicowym.

Posterunek Policji w Słobódce utworzony został w strukturze organizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Służbę pełni w nim pięciu funkcjonariuszy, Kierownik posterunku oraz dwóch dzielnicowych i dwóch funkcjonariuszy służby patrolowo-interwencyjnej.

Budowa nowej siedziby posterunku zrealizowana została ze środków „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa na lata 2017- 2020”, a jej wartość kosztorysowa wyniosła 2.010.000 złotych.

Siedziba Posterunku Policji w Słobódce, znajduje się na działce o powierzchni 1016 metrów kwadratowych. W budynku znajduje się 16 pomieszczeń, a jego całkowita powierzchnia użytkowa wynosi ponad 170 metrów kwadratowych. Działka pod budowę nowej jednostki Policji została przekazana przez Wójta Gminy Szypliszki Mariusza Grygieńcia.

Funkcjonariuszom Posterunku uczestnicy uroczystości życzyli zadowolenia z pracy w nowym obiekcie oraz tego, aby podejmując każdą decyzję kierowali się dobrem i bezpieczeństwem społeczności lokalnej.

Od 2016 roku z inicjatywy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji trwa proces odtwarzania posterunków Policji.

źródło: http://suwalki.policja.gov.pl
zdjęcia: KM Policji w Suwałkach