Typowe pokazy, na których prowadzona jest sprzedaż różnego rodzaju produktów i zawierana umowa poza lokalem przedsiębiorstwa, nie mogą się teraz odbywać ze względu na reżim sanitarny. Przedsiębiorcy – naciągacze zmienili więc profil działalności i aktualnie prowadzą sprzedaż telefoniczną, oferując sprzedaż kosztownych przedmiotów, np. garnek za 2.500 zł.
Szczególnie dotyczy to starszych ludzi, którzy spędzają w domu cały dzień, są spragnieni kontaktów z innymi i niechętnie rozłączają rozmowę, jeśli po drugiej stronie jest miła osoba. W grudniu dodatkowo ludzie mogą być bardziej otwarci na różne oferty, by kupić prezenty.
Bardzo proszę o zachowanie ostrożności, gdyż docierają do nas sygnały, że taki proceder niestety nasilił się w ostatnim czasie.

Pozostałe Komunikaty