Informacja Zarządu Powiatu w Suwałkach dotycząca wyników konsultacji „Programu rozwoju sieci dróg powiatowych Powiatu Suwalskiego na lata 2016-2025”

Przedmiotem konsultacji była treść „Programu rozwoju sieci dróg powiatowych Powiatu Suwalskiego na lata 2016-2025”.

Konsultacje Programu miały na celu analizę potrzeb i zebranie opinii mieszkańców powiatu suwalskiego na temat planów Zarządu Powiatu Suwalskiego w zakresie rozwoju sieci dróg powiatowych na terenie powiatu suwalskiego.

W ramach ogłoszonych konsultacji społecznych ww. dokumentu przeprowadzono następujące działania:

1. W dniu 11 lutego 2016 roku zamieszczono ogłoszenie o przeprowadzeniu konsultacji wraz z załącznikami: projektem uchwały Zarządu Powiatu w Suwałkach, „Programem rozwoju sieci dróg (…)”, i formularzem zgłaszania opinii:

a) w serwisie internetowym Starostwa Powiatowego w Suwałkach

b) w biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Suwałkach

c) na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Suwałkach

2. w dniu 12 lutego 2016 przekazano kopię dokumentów do Urzędów Gmin powiatu suwalskiego z prośbą o udostępnienie do publicznej wiadomości

Konsultacje trwały do 18 lutego 2016 roku.
Do dnia zakończenia konsultacji wpłynęły 3 uwagi w konsultowanej sprawie.
  1. 1 uwaga zgłoszona przez Urząd Gminy w Filipowie - w sprawie ujęcia wszystkich dróg powiatowych leżących na terenie gminy Filipów jako priorytetowych inwestycji drogowych Powiatu Suwalskiego
  2. 2 uwagi zgłoszone przez Urząd Gminy w Przerośli
    - w sprawie zmiany oceny stanu technicznego drogi nr 1091B z oceny 3 na ocenę 1
    - w sprawie zamiany dróg o numerach 1099B i części drogi 1092B na drogę wojewódzką
Zarząd Powiatu w Suwałkach po analizie zgłoszonych uwag uznał,
że uwzględni tylko uwagę Urzędu Gminy w Przerośli – zmieniona zostanie ocena stanu drogi nr 1091B z oceny 3, na ocenę 1. Pozostałe uwagi Zarząd odrzucił.

Wyniki konsultacji zamieszczone zostały w Biuletynie Informacji Publicznej
http://sp-suwalki.pbip.pl oraz w serwisie internetowym http://powiat.suwalski.pl oraz na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Suwałkach.

Pozostałe Komunikaty