"

"
1 czerwca 2017 r. wejdzie w życie przygotowana w Ministerstwie Rozwoju, we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, nowelizacja ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego.
Przygotowana w ramach pakietu „100 zmian dla firm – Pakiet ułatwień dla przedsiębiorców” ustawa jest najbardziej obszerną zmianą KPA od kilkudziesięciu lat.
Nowelizacja KPA stawia sobie za cel:
1) przyspieszenie postępowań administracyjnych,
2) wprowadzenie ram dla bardziej partnerskich relacji między administracją i obywatelami,
3) zapewnienie adekwatności administracyjnych kar pieniężnych do przypadków naruszenia prawa.

Aby ułatwić stosowanie nowych przepisów, Ministerstwo Rozwoju opracowało załączoną broszurę informacyjną. Jest to poradnik, opisujący nowo wprowadzone zasady i instytucje.

źródło: https://www.mr.gov.pl/strony/zadania/nowelizacja-kpa/