10 grudnia br. w Świetlicy Gminnej w podsuwalskiej Turówce Nowej odbyło się oficjalne otwarcie Punktu Przedszkolnego oraz pasowanie na przedszkolaka.
Było uroczyste ślubowanie przedszkolaków, występy artystyczne dzieci, przemówienia okolicznościowe oraz prezenty.

Na zaproszenie Wójta Gminy Suwałki wzięli udział w uroczystości Witold Kowalewski Starosta Suwalski, Tadeusz Chołko,  Stanisław Szwengier Radni Rady Powiatu w Suwałkach. Starosta Suwalski przekazał dzieciom zabawki edukacyjne oraz przybory szkolne.

Przedszkole w Turówce Nowej powstało dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych. Także ze środków unijnych będzie utrzymywane do października przyszłego roku. Teraz punkt liczy dziesięcioro dzieci z możliwością naboru kolejnych pięciu przedszkolaków. Dzięki powstaniu placówki ich rodzice nie muszą dowozić swoich pociech do Suwałk czy Przebrodu.

Wójt Gminy Suwałki Zbigniew Mackiewicz w sposób szczególny troszczy się o potrzeby wychowawcze oraz harmonijny rozwój najmłodszych, ale także zapobiega wykluczeniu seniorów, zapewniając im szereg licznych form aktywności w niedawno powstałej świetlicy gminnej w Turówce Nowej.

zdjęcia: Gmina Suwałki