24 września 2016 r. Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach obchodził jubileusz 40-lecia swojej działalności. Patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Raczki Andrzej Szymulewski.

Jubileusz 40-lecia działalności Gminnego Ośrodka Kultury był okazją do przekazania życzeń, podziękowań oraz gratulacji Pani Dyrektor Annie Dorocie Halickiej oraz Pracownikom GOK-u. Gratulacje oraz słowa uznania za osiągnięcia w zakresie upowszechniania kultury w imieniu Powiatu złożył Starosta Suwalski Szczepan Ołdakowski. Do życzeń Starosta dołączył  honorowy medal im.hrabiego Ludwika Michała Paca. Starosta wskazał ważną rolę GOK-u w realizacji różnorodnych programów w zakresie popularyzacji i krzewienia kultury oraz edukacji młodego pokolenia.

Obecny na uroczystości ks. Kanonik Henryk Polkowski, Proboszcz parafii p.w. św Trójcy w Raczkach, podkreślał dobrą współpracę pomiędzy domem kultury a parafią. Organizowanie wspólnie uroczystości i festiwali na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych gminy.

Artystycznym dopełnieniem pięknej uroczystości była prezentacja historii i działalności GOK-u w Raczkach, występ Koła Młodych Przyjaciół Ziemi Raczkowskiej oraz projekcja filmu  pt.„Na pierwsze Raczkowiak. Na drugie Muzykant”. Występy wprowadziły publiczność w świetny nastrój dużą dawką dowcipu i dobrą zabawą.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Anna Dorota Halicka dziękowała serdecznie za przybycie wszystkim zaproszonym gościom.

Kobieta przemawiajaca przez mikrofon do zebranych - Kliknięcie spowoduje wyświetlenie powiększenia zdjęcia

Dyrektor GOK Dorota A. Halicka

11 nastoletnich dziewcząt stoi w koszulkach osrodka kultury - Kliknięcie spowoduje wyświetlenie powiększenia zdjęcia

Występ Koła Młodych Przyjaciół Ziemi Raczkowskiej