Dobiega końca realizacja projektu „Odpoczynek i rekreacja w obszarze zabytkowego zespołu parkowo – pałacowego gen. hr. Ludwika M. Paca w Dowspudzie” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, którego beneficjentem jest Powiat Suwalski.

Celem projektu jest poprawa materialnej i niematerialnej sfery życia na terenie LSR w zakresie  kultury i rekreacji oraz integracji społecznej poprzez wzrost liczby ogólnodostępnej infrastruktury społecznej służącej  mieszkańcom i odwiedzającym region turystom na terenach zabytkowych powiatu suwalskiego.

W najbliższych dniach zakończone będzie zadanie inwestycyjne polegające na budowie Miejsca Obsługi Rowerowej (utwardzenie terenu kostką kamienną, budowa zadaszenia, stojaków rowerowych oraz stacji narzędziowej), utwardzeniu kostką kamienną alejek przy pomniku gen. hr. L. M. Paca w Dowspudzie oraz zagospodarowaniu terenu, polegającego na wykonaniu nasadzeń zieleni.

Powiat Suwalski zaprasza wszystkich rowerzystów, turystów i spacerowiczów do odwiedzin.  Odnowione i doposażone zagospodarowanie zabytkowego  terenu parkowo - pałacowego gen. hr. Ludwika M. Paca w Dowspudzie zlokalizowanego przy Zespole Szkół w Dowspudzie im. gen. L. M. Paca i przy Centrum Obsługi Turysty Kordegarda jest w naszej ocenie ciekawą propozycją na spacer w Dowspudzie.

Zapraszamy.