19 maja 2019 r. na terenie Zespołu Szkół im. gen. L. M. Paca w Dowspudzie odbyła się II Krajowa Wystawa Psów Rasowych zorganizowana przez Polską Federację Kynologiczną oddział Warmińsko-Mazurski.

Wystawionych zostało ponad 40 psów. Zwycięzcą wystawy został berneński pies pasterski Ralf. Konkurencje wystawiennicze urozmaiciła wizyta psów policyjnych, które zaprezentowały widzom swoje wyszkolenie.

Krajowa Wystawa Psów Rasowych już drugi raz organizowana jest przy współpracy z Powiatem Suwalskim. Teren stadionu przy Zespole Szkół w Dowspudzie okazuje się być dobrą lokalizacją dla tego typu imprez, zaś sama wystawa ma szansę na stałe wpisać się w kalendarz wydarzeń organizowanych na terenie naszego powiatu.