30 września 2020 roku o godz. 14:00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Suwałkach miały miejsce obrady XII sesji Rady Powiatu w Suwałkach VI kadencji.

Przewodniczący Rady Pan Marek Dziatkowski dokonał otwarcia obrad, witając przybyłych gości i radnych. Po stwierdzeniu quorum Przewodniczący Rady przedstawił porządek obrad, który został przez Radnych przyjęty jednomyślnie.

Następnie jednogłośnie przyjęty został protokół z poprzedniej sesji i sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym.

Realizując w dalszej części przyjęty porządek obrad Radni zapoznali się z:
  1. sprawozdaniem z działań podejmowanych na terenie nadzoru wodnego w Suwałkach na obszarach powiatów: Sejneńskiego, Augustowskiego, Suwalskiego za rok 2019 Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Nadzór Wodny  w Suwałkach,
  2. sprawozdaniem z działań podejmowanych na terenie nadzoru wodnego w Gołdapi na obszarach powiatów: Gołdapskiego, Suwalskiego i Oleckiego na rok 2019 Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Nadzór Wodny w Gołdapi,
  3. sprawozdaniem z działalności Zespołu Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca w Dowspudzie za rok szkolny 2019/2020,
  4. informacją o stanie realizacji zadań oświatowych Powiatu Suwalskiego w roku szkolnym 2019/2020,
  5. informacją Zarządu Powiatu w Suwałkach o przebiegu wykonania budżetu powiatu oraz informacją o kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2020 – 2027 za I półrocze 2020 roku.
W bloku dotyczącym rozpatrzenia projektów uchwał, podczas głosowania podjęto jednomyślnie następujące uchwały:
  1. w sprawie przyjęcia rocznego „Programu współpracy Powiatu Suwalskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2021 r.”
  2. w sprawie ustalenia wysokości opłat i kosztów związanych z usuwaniem i przechowywaniem pojazdów.
  3. w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie statków lub innych obiektów pływających z obszarów wodnych Powiatu Suwalskiego na rok 2021.
  4. w sprawie przekształcenia Domu Dziecka w Pawłówce w dwa odrębne domy dziecka oraz centrum administracyjne do zapewnienia wspólnej obsługi administracyjnej, finansowej, organizacyjnej i specjalistycznej.
  5. w sprawie zmian w budżecie powiatu na 2020 r.
  6. zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Suwalskiego na lata 2020 – 2027.