W sierpniu 2017 w województwie Kujawsko-Pomorskim występowały wyjątkowo gwałtowne i silne nawałnice i burze. Jednym z najbardziej dotkniętych zniszczeniami terenów, jest obszar Powiatu Sępoleńskiego. Wszystkie gminy wchodzące w jego skład zostały poważnie poszkodowane na skutek działania silnych wiatrów, intensywnych opadów lub wyładowań atmosferycznych. Teren Powiatu Sępoleńskiego dwukrotnie doświadczył zniszczeń niesionych przez naturę.

Pierwsza nawałnica o niespotykanej dotąd sile wraz z frontem burzowym i ulewnym deszczem przeszła przez teren Powiatu Sępoleńskiego w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. W krótkim czasie, bo 21 sierpnia 2017 przez teren powiatu przeszły trąby powietrzne z ulewnymi deszczami. W skutek działania żywiołów uszkodzeniu uległo m. in. ok. 60 km dróg powiatowych. Szacowane koszty likwidacji skutków nawałnic na drogach powiatowych mogą opiewać na kwotę ok. 20 mln zł.

Powiat Suwalski podobnie jak inne samorządy z całej Polski, pragnie pomóc w usuwaniu skutków nawałnic. Na najbliższej sesji Rady Powiatu w Suwałkach, głosowana będzie uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Sępoleńskiemu z przeznaczeniem na usunięcie skutków nawałnic w infrastrukturze drogowej.

Pomoc finansowa ma zostać udzielona w formie dotacji celowej w wysokości 20 000 zł.

Zdjęcia ze strony Powiatu Sępólno