W piątek, 9 lutego 2018 r. odbyła się VIII edycja Zimowego Biegu o Puchar Dyrektora SPK pod patronatem Starosty Suwalskiego.

W imprezie wystartowały trzy dziesięcioosobowe drużyny reprezentujące szkoły gimnazjalne w Przerośli, Rutce-Tartak i Wiżajnach.

Uczniowie mieli do pokonania dystans około 1 km na trasie wytyczonej w Turtulu, przy siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Brak dostatecznej pokrywy śnieżnej uniemożliwił organizację imprezy w postaci rajdu narciarskiego.

Uczestnicy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Drużynowo na trasie najlepsi okazali się uczniowie z Przerośli z łącznym czasem 46min 1s i kolejno: z Wiżajn (51min 48s) oraz z Rutki-Tartak (51min 54s). Natomiast indywidualnie najszybsi byli: Sebastian Gref (3min 34s) w kategorii chłopców oraz Emilia Olsztyn (4min 36s) w kategorii dziewcząt.

Po przybiegnięciu na metę uczniowie odpowiadali na dwa pytania sprawdzające ogólną wiedzę nt. Suwalskiego Parku Krajobrazowego oraz z przyrody. "Konkurs wiedzy" wyłonił ostatecznie laureatów Zimowego Biegu o Puchar Dyrektora Suwalskiego Parku Krajobrazowego oraz ukształtował wyniki drużynowe.

Najlepsze rezultaty w kategorii dziewcząt uzyskały:
I miejsce: Marta Siemaszko (Przerośl)
II miejsce: Anna Pachucka (Wiżajny)
III miejsce: Lidia Rudziewicz (Wiżajny)
Najlepsze rezultaty w kategorii chłopców uzyskali:
I miejsce: Michał Duś (Wiżajny)
II miejsce: Mateusz Rutkowski (Rutka-Tartak)
III miejsce: Konrad Rudziewicz (Wiżajny)
Wyniki drużynowe:
I miejsce: Publiczne Gimnazjum w Wiżajnach
II miejsce: Szkoła Podstawowa w Rutce-Tartak
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Przerośli

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach  wręczył zwycięzcom Wicestarosta Witold Kowalewski.