21 marca Zarząd Powiatu Suwalskiego podpisał z Zarządem Województwa Podlaskiego umowę na realizację projektu pn. "Rozbudowa infrastruktury sportowo – rekreacyjnej przy zespole parkowo – pałacowym w Dowspudzie" w ramach Programu Rozwoju Obszarów wiejskich 2014 – 2020.

Projekt pozytywnie przeszedł procedurę naboru i został rekomendowany do dofinansowania przez „Suwalsko – Sejneńską Lokalną Grupę Działania”. Głównym działaniem przedsięwzięcia będzie rozbudowa placu zabaw i siłowni zewnętrznej w Dowspudzie. W wyniku realizacji zadania podjęte zostaną następujące prace:

• doposażenie siłowni plenerowej o urządzenie do kalisteniki - tj. urządzenie wielofunkcyjne składające się z drążków, ławek, obręczy itp. służących do treningu sprawnościowego własnym ciałem we współczesnych czasach znanych jako street workout. Zakup, montaż i amortyzacja piaskiem terenu pod urządzeniem

• zakup i montaż wielofunkcyjnego elementu placu zabaw dla dzieci do lat 12.

• utwardzenie terenu wokół istniejących urządzeń siłowni zewn. kostką betonową na podbudowie z obrzeżem

• zakup i montaż 1 solarnej latarni parkowej LED

Cel operacji wpisuje się w cele  LSR:

• Poprawa jakości życia mieszkańców terenu realizacji LSR do roku 2023 (cel ogólny)

• Poprawa materialnej i niematerialnej sfery życia na terenie LSR w zakresach: kultury, sztuki, edukacji, turystyki, rekreacji oraz integracji społecznej do roku 2023 (cel szczegółowy)

Łączna planowana wartość projektu wynosi blisko 100.000,00 zł, z czego dofinansowanie - 63.628,00 zł.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Projekt pn. „Rozbudowa infrastruktury sportowo - rekreacyjnej  przy zespole parkowo - pałacowym w Dowspudzie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2014 – 2020.

- Kliknięcie spowoduje wyświetlenie powiększenia zdjęcia

Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu fot. Urząd Marszałkowski Woj. Podlaskiego

- Kliknięcie spowoduje wyświetlenie powiększenia zdjęcia