"

"

11 kwietnia 2017 r. na trasach położonych przy Zespole Szkół w Dowspudzie odbyły się Wiosenne Zawody Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. W tegorocznych zawodach wystartowało 929 zawodników z 41 szkół z terenu powiatu suwalskiego, sejneńskiego i Suwałk oraz 23 uczestników z 5 ośrodków dla osób niepełnosprawnych.

W otwarciu biegów przełajowych uczestniczyli: Szczepan Ołdakowski Starosta Suwalski, Witold Kowalewski Wicestarosta Suwalski, Jan Kazimierz Orłowski Dyrektor Zespołu Szkół w Dowspudzie oraz Władysław Renowicki – Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Suwałkach. Sędzią Głównym zawodów był Stanisław Krzywicki.

Rywalizowano na dystansach od 600 m do 2700 m w 10 kategoriach wiekowych wśród dziewcząt i chłopców. Zwycięzcy poszczególnych biegów otrzymali medale (do III miejsca), dyplomy (do VI miejsca), a szkoły za miejsca I – III otrzymały puchary i dyplomy, a za miejsca IV-VI dyplomy. Zwycięzcy poszczególnych biegów otrzymali kalendarze na 2017 rok LUKS Hańcza Suwałki.

Organizatorem zawodów było Powiatowe Zrzeszenie LZS w Suwałkach oraz Zespół Szkół w Dowspudzie. Wszystkim uczestnikom organizatorzy zapewnili ciepły poczęstunek. Zawody zostały sfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Suwałkach.

Wyniki poszczególnych biegów w załączniku.